Polidexa - upute za uporabu + recenzije i analozi

Sprej za liječenje obične hladnoće proizvodi se vrlo velik dio, ali je francuski pripravak Polidexa s fenilefrinom najveća potražnja. Popularnost lijeka objašnjava se njegovom sigurnošću i visokim stupnjem djelotvornosti: simptomi se slabe već drugi dan korištenja, a nakon nekoliko dana dolazi do potpunog oporavka. Često imenovani pedijatri, ali samo kada dijete već navrši dvije i pol godine, jer postoje određene kontraindikacije.

Polidexa - upute za uporabu

Većina lijekova iz običnog hladnog djela zbog komponenata vazokonstriktora, ublažavanja zagušenja i olakšavanja disanja. Postoji i inačica s jednostavnim pranjima (slanim otopinama), koja uklanja višak sluzi i patogenih mikroorganizama. Postoje i antimikrobni lijekovi koji se koriste lokalno.

Polidexa - antibiotik ili ne?

Da, to je kombinirani antibiotik koji ne samo da ublažava simptome, nego i uklanja uzrok bolesti. Kombinacija polimiksin B antibiotskog polipeptida i neomicin aminoglikozida ima široki spektar antimikrobne aktivnosti. Međutim, pozitivan je rezultat zajamčen samo ako je bradavica uzrokovana rinitisom ili sinusitisom, a infekcije virusne prirode liječene su drugim lijekovima. Stoga je nemoguće propisati sebi kapi u nosu Polydex - samo stručnjak može napraviti pouzdanu dijagnozu.

Farmakološka skupina

Lijek sadrži četiri aktivne komponente, pa se odnosi na nekoliko skupina. Alfa-adrenomimetik, glukokortikosteroid (vanjski), antibiotici, polipeptid i aminoglikozid.

Sastav Polidex-a

Nosni sprej ima baktericidni, vazokonstrikcijski i protuupalni učinak zbog kombinacije nekoliko aktivnih tvari:

  • neomicin - prva generacija antibiotika aminoglikozida, koju proizvodi Streptomyces fradiae (tla actinomycete). Spektar njegove antimikrobne aktivnosti uključuje gram-pozitivne pneumokoke, stafilokoke i mnoge gram-negativne mikroorganizme koji uzrokuju respiratorne infekcije.
  • Polimiksin B - jedan od polipeptidnih cikličkih antibiotika, proizvod vitalne aktivnosti Bacillus polymyxa. Djeluje baktericidno uglavnom na gram negativnu mikroflora, uništavajući staničnu stjenku patogena. Kao i neomicin, gotovo ne uzrokuje razvoj otpornosti.
  • deksametazon - glukokortikoid, hormonalni agens. Poput drugih lijekova ove skupine, ima protuupalni i antialergijski učinak.
  • fenilefrin - alfa-adrenomimetik, koji se često koristi u otolaringologiji kao vazokonstriktor.

Takva kombinacija komponenata omogućuje kompleksan tretman sinusitisa i rinitisa, pružajući ne samo simptomatsku, već i antibakterijsku terapiju.

Oblik izdavanja

Vlasnik certifikata i proizvođač lijekova je francuska farmaceutska tvrtka Laboratoires Bouchara-Recordati. Lijek se proizvodi u obliku nazalnog spreja u plastičnim bocama od 15 ml, pakiranim u pakiranju kartona i opremljenim uputama. Uvod u nosne prolaze izvodi se prskanjem kroz poseban raspršivač. Sadržaj slijedećih aktivnih sastojaka: neomicin i polimiksin - 650.000 i 1.000.000 jedinica odnosno, deksametazon 0,025 g, fenilefrin - 0,25 grama.

Foto paket Polidex u obliku nazalnog spreja

Ista tvrtka proizvodi kapi u ušima Polidexa, gotovo slicno u sastavu. Oni se razlikuju samo u odsustvu vazokonstriktora fenilefrina, budući da ova komponenta nije potrebna za liječenje otitis media-a. Antibiotici se nalaze u istim količinama kao u sredstvima prehlada, deksametazon - 0.1 g boci volumena staklene boce od 10,5 grama, opremljena pipete doziranja.

Foto pakiranje Polidex kapi uha

Recipe na latinskom

Nova pravila za prodaju antibiotika, odobrena početkom ove godine, značajno ograničila popis lijekova bez recepta i pooštrila kaznu za prekršaje. Dakle, odgovor na često postavljana pitanja o tome kako je objavljen Polydex - recept ili ne - je jednostavan: prodaja lijek bez posebnog oblika objavljenom liječnički pregled ljekarnik nema pravo.

Sam recept treba sadržavati kratke podatke o osobi kojoj je propisana medicina (ime, dob), kao i latinski zapis u obliku:

Rp: Sprej "Polydexa s fenilefrinom" 15 ml

D. S. jedna injekcija u svakoj nosnici tri puta dnevno.

Dokument mora biti ovjeren potpisom liječnika koji propisuje sprej i njegov osobni pečat. Bez njih, recept se smatra nevaljanim.

Indikacije za uporabu Polidex-a

Kapi za uši dizajnirani su za antibiotsku terapiju vanjskog otitisa, dok je oštećenje tamponne membrane kontraindikacija. Također, lijek propisan je u slučaju dijagnoze zaraženog ekcema, koji utječe na slušni kanal.

Nosni sprej Polydex s fenilefrin se upotrebljava za liječenje odraslih i djece i rinitis rhinopharyngitis (kombinaciji upala grla i nazalnih prolaza), i na akutna i kronična i upalnih procesa u paranazalnih sinusa.

Polidexa - kontraindikacije

Uzimajući u obzir višekomponentni sastav, gdje svaka aktivna tvar ima ograničenja primjene, sprej iz prehlada ima prilično malo kontraindikacija. Ne možete ga koristiti u sljedećim slučajevima:

  • netolerancije jednog ili više sastojaka;
  • trudnoća i dojenje;
  • rano djetinjstvo (prve dvije i pol godine života);
  • dostupni ili sumnjičavi glaukom koji zatvara kut;
  • virusne infekcije;
  • uporaba inhibitora monoamin oksidaze;
  • bubrežna insuficijencija, albuminurija.

Kapi za uši slično su kontraindicirani trudnicama i laktaciji, kao i osobe s preosjetljivosti. Osim toga, ne možete zakopati lijek u uho, ako postoje mehaničke štete, infekcije virusne ili gljivične prirode.

Doziranje, način primjene Polidex-a

Trajanje liječenja otitisom ili zaraženim ekcemom s kapima u ušima ne smije biti duže od 10 dana (u prosjeku, oporavak traje ne više od tjedan dana). Odrasli se obično preporučuju da dva puta dnevno kapaju lijek, u količinama od 1 do 5 kapi u svakom ušnom kanalu. Djeca trebaju unijeti lijek na isti raspored, ali ne više od dvije kapi za svako uho na recepciji.

Od rinitisa i sinusitisa Polidex se koristi s fenilefrinom - sprejem, koji se koristi za 5-10 dana. Odrasli trebaju napraviti 3, 4 ili 5 injekcija dnevno (jedan za svaki nosni prijelaz za prijem). Dijete je dovoljno tri puta dnevno, također jedan sprej u nosnicu. Ako alat ne pomaže maksimalnom mogućem tečaju tijekom tečaja, mora se mijenjati.

Kako ispravno primijeniti kapljice i sprej za nosni polidex

Proizvođač je opisao način primjene njegovih proizvoda, a ne lakonički, stoga pacijenti (posebice roditelji bebe) mogu imati razjašnjenja. Vrlo je jednostavno koristiti oba oblika doziranja, jer je lako ubrizgati kapi za uho. Dozirna mlaznica-pipeta pomoći će da kaplje lijek u uhu, a bočica za raspršivanje opremljena je nebulizatorom. Prije korištenja droge iz hladnoće poželjno je prethodno očistiti nosne prolaze - puhati nos i isprati ih slanom otopinom koja se prodaje u ljekarni. To pomaže povećati učinkovitost terapije antibioticima.

Ponekad se pitaju možete li Polidex utapati u uho. To je nepoželjno, za liječenje otitisa postoji poseban oblik doziranja bez fenilefrina i prikladniji za upotrebu. Međutim, ako nema alternative, problem bi trebao biti raspravljen s liječnikom koji će nazvati točan odgovor.

Upute za uporabu nam govore da je predoziranje Polidex-a malo vjerojatno, a takvi slučajevi nisu prijavljeni. Kada slijedite preporučeni režim unosa, nemoguće je premašiti terapijske koncentracije aktivnih tvari. Osim toga, komponente lijeka djeluju lokalno, gotovo bez apsorpcije u krvotok, što ometa njegov toksični učinak, čak i ako je doza prekoračena.

Nuspojave od Polidex

U pravilu, ako se promatra raspored liječenja kojeg propisuje liječnik, ne primjećuju nikakve negativne posljedice terapije. Antibiotici djeluju lokalno, bez ulaska u krvotok, tako da nema simptoma karakterističnih za sustavno liječenje antimikrobnim lijekovima. Samo s preosjetljivosti može doći do alergijskih reakcija lokalne prirode. Ako se primijećeno neobično pogoršanje stanja, potrebno je o tome obavijestiti specijalista koji propisuje lijek.

Polydex tijekom trudnoće

Međutim, takva zabrana nije povezana s stvarnom otrovnošću lijeka, ali s nedostatkom proučavanja njegovog utjecaja na buduće majčino organizam i sam fetus. Dakle, može li se Polydex koristiti tijekom trudnoće?

U prvom tromjesečju - definitivno ne. Postoji polaganje organa i njihovih sustava, postanak placente, tako da u ovoj fazi morate brinuti o svom zdravlju što je više moguće, tako da ne morate uzimati nikakve lijekove. Sljedeća tri mjeseca su manje opasno razdoblje, a mnoge buduće majke izvješćuju da su u ovom trenutku, po savjetu liječnika, koristili ovaj sprej, češće u obliku inhalacija pomoću nebulizatora.

Posljednje tromjesečje smatra se najsigurnijim u smislu liječenja, međutim, čak i ovdje morate poduzeti sve antibiotike, čak i dopuštene, vrlo pažljivo. Ako nema alternative, a bolest ne reagira na liječenje drugim lijekovima, otorinolaringolog može savjetovati francuske lijekove. U svakom slučaju, trudnice se ne mogu samostalno tretirati jer osim rizika za fetus postoji i mogućnost razvoja alergije.

Polydex i alkohol kompatibilnost

Lijekovi koji se primjenjuju lokalno, u načelu, mogu se kombinirati s alkoholom, ako ne ulaze u krv. Glavna opasnost je kombinacija etanola s antimikrobnim lijekovima za jetru, čije stanice ne mogu izdržati povećano opterećenje kako bi neutralizirale štetne spojeve.

Međutim, Polidex s alkoholom nije kompatibilan, budući da se potonja dilate krvne žile, negirajući učinkovitost fenilefrina. Osim toga, bakterijske infekcije slabe obranu tijela, tako da alkohol može uzrokovati različite nuspojave koje nisu karakteristične za antibiotsku terapiju s ovim sprejom.

Polidex pada u nos - najbolji analozi

Ponekad postoji potreba (ako je lijek slabo podnošljiv ili je nemoguće kupiti), zamijenite receptni lijek. Alternativa treba odabrati liječnik, uzimajući u obzir sve osobine pacijenta i njegovu dijagnozu. Nema francuskih lijekova kompletnih strukturnih analoga, ali ista tvrtka proizvodi Isofra sprej, koji također sadrži antibiotik. U ovom slučaju, to je blizu neomicin framicetin, dakle, s genyantritis Polidex ili Isofra imaju gotovo isti učinak.

Osim toga, moguće je koristiti lijekove iz drugih skupina koje pomažu kod prehlada i sinusitisa:

  • Rinofluimutsil
  • Nasonex
  • Siarol
  • Avamys
  • Tafen
  • Sofraks (kapi za oči i uši, ali se također može koristiti u nosu)
  • Nasobek
  • Fliksonaze

Ove kapi za nos i sprejevi, imaju terapijski učinak s obzirom na sadržaj antiseptike, antibiotike ili kortikosteroida, a cijena se može razlikovati iu velikim iu manjim strani. Najpopularnije treba detaljnije razmotriti.

Što je bolje, Rinoflumucil ili Polidexa

Francuski lijek (prosjek je 320 rubalja) ima antimikrobna, vazokonstriktor i protuupalne sastojke, kao što Rinofluimutsil (oko 270 rubalja). Sastoji se od mukolitičke acetilcisteina i vazokonstriktor tuaminoheptane. Ova kombinacija pruža ispuštanje Muco-gnojni sadržaj nazalnih prolaza i sinusa zbog svoje stanjivanje i smanjenje edema, pa su indikacije za upotrebu oba lijekova su identične.

Unatoč činjenici da u medicini nema antibiotika, popis kontraindikacija je prilično velik, a djeca mlađa od tri godine moraju biti imenovana s oprezom. Međutim, lijek je učinkovit i može potpuno zamijeniti Polydex ako liječnik to dopusti.

Što je bolje - Polidex ili Nazonex

Ovo popularno analogno "djelo" zbog prisutnosti glukokortikosteroida mometazon, što je indicirano u alergijskom rinitisu.

Može se koristiti za upalu paranazalnih sinusa, ali samo u kombinaciji s odgovarajućim antibioticima. To znači da je svjedočanstvo tih lijekova različito, a pitanje što je najbolje, treba odlučiti liječnik, usredotočujući se na uzrok i tijek bolesti. Sprej možeš propisati mometazonom od 2 godine, minimalna prodajna cijena je 440 rubalja za bočicu od 10 grama.

Liječnički odgovor na Polidex Spray

Liječnici, otorinolozi i terapeuti vrlo su učinkoviti. Spektar njegovog antimikrobnog učinka mnogo je širi od analoga, zbog sadržaja dviju vrsta antibiotika. Vazokonstriktor i glukokortikosteroid značajno ubrzavaju proces oporavka uslijed uklanjanja edema. Pravilnom upotrebom (prema savjetu stručnjaka s njegovim preporukama) ne uzrokuje nuspojave i potpuno je sigurno.

Pedijatar s 28-godišnjim iskustvom iz Volgodonsk Shor OL o Polidexu: "Ne mogu reći ništa loše za ovaj lijek, stvarno je vrlo učinkovit. Prepišem na takvim dijagnozama kao rinosinusitis, adenoiditis i rinitis dugotrajne prirode, kada druga sredstva ne pomažu. Djeca lijek dobro podnosi, na „pobochki” još nije dobila nikakvu poruku, a za potpuni oporavak biti dovoljan, u pravilu, najmanje pet dana tečaja. Jedini konvencionalni nedostatak je dobna granica. "

Povjerite svoje zdravlje profesionalcima! Odmah upoznajte najboljeg liječnika u vašem gradu!

Dobar liječnik je generalist koji će na temelju vaših simptoma postaviti ispravnu dijagnozu i propisati učinkovito liječenje. Na našoj web stranici možete odabrati liječnika od najboljih klinika u Moskvi, St. Petersburgu, Kazan i drugim gradovima Rusije i dobiti popust do 65% na recepciji.

* Klikom na gumb odvest će vas na posebnu stranicu stranice s obrazacom za pretraživanje i zapisom stručnjaku profila koji vas zanima.

* Dostupni gradovi: Moskva i regija, St. Petersburg, Ekaterinburg, Novosibirsk, Kazan, Samara, Perm, Nizhny Novgorod, Ufa, Krasnodar, Rostov-na-Don, Chelyabinsk, Voronezh, Izhevsk

Jeftini analozi polidexa

Polidexa je učinkovit lijek za liječenje bolesti iz kategorije otorinolaringologije. Njegova učinkovitost je zbog prisutnosti neomicina i polimixina u aktivnim tvarima - antibioticima. Koristi se ne samo u uredu ENT, već i kod kuće. Mnogi pacijenti se pitaju što su polidex analozi i koliko su učinkoviti.

Sastav i djelovanje

Sprej za nos ima izražen učinak protiv štetnih mikroorganizama i bakterija. Takvi organizmi postaju glavni uzrok razvoja nepoželjnih procesa u respiratornom traktu i nazalnim sinusima. Medicinska medicina brzo uklanja akutne znakove bolesti, postavlja rad disanja nakon pet dana.

  1. Deksametazon. Karakterizira ga antiflogistički učinak.
  2. Neomicin. Antibiotik, koji je učinkovit protiv stafilokokusa, E. coli, hemofilne infekcije.
  3. Polimiksin. Karakterizira ga antibakterijsko djelovanje protiv Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, hemofilne infekcije.

Glavne tvari nadopunjuju se i proširuju spektar učinaka na veliki broj gram-pozitivnih i gram-negativnih mikroflora. Takve flore postaju uzrok napredovanja upalnih procesa u nosnoj šupljini.
Lijek ima destruktivan učinak na membransku membranu patogena. Otporni na lijek su streptokoki i anaerobna flora.
Polydex i njegovi analozi propisuju se za:

Proizveden u obliku kapi u nosu i ušima, i sprejem.
Imenovanje pravnog lijeka trebalo bi rješavati samo liječnik.
Bolesti koje služe kao pokazatelj korištenja sredstava su vrlo ozbiljne. Uz nepravilno liječenje moguće su egzacerbacije. Polidex kapi s fenilefrinom imaju kompleksan sastav, pa je važno promatrati naznačenu dozu i učestalost primanja.

analoga

Svaki lijek ima niz analoga. Zahvaljujući njima moguće je postići sličan rezultat. Ispod je popis polidex analoga u nosu.

Polidex nosne zamjene

Popis analoga je odličan. Analozi su jeftiniji od lijeka, ali imaju isti učinak. To su:

  1. Sofradeks. Kapljice u nosu djeluju kao antibakterijski lijekovi širokog raspona učinaka. Imaju antiflogistička, antialergijska i baktericidna svojstva. Uspješno se bori s infekcijama. Aktivna tvar uklanja upalu i sprečava širenje patogena. Nekoliko dana nakon primjene izgubljeno je svrbež i gori. Koristite s oprezom kod djece.
  2. Flikonaze. Ima anti-edematous učinak. Također ima antiflogistički i antialergijski učinak. Proizvodi se u obliku spreja i nazalnih kapi. Nakon primjene, učestalost kihanja se smanjuje, svrbež u nosu. Nasalna zagušenja se uklanja. Oftalmološki simptomi se ublažavaju. Tijek terapije propisuje samo liječnik.
  3. Tafen. To je nazalni aerosol koji ima antiflogističke i antialergijske učinke. To je indicirano u svim prehladama i s preventivnom svrhom. Cijeli učinak postiže se za 2 dana. Ozbiljnost simptoma se smanjuje. To je indicirano za alergijski i nealergijski rinitis, nosni polipi.
  4. Inflyurin. To je indicirano za rinitis, otitis, sinusitis. Suze plovila, tako da je pufnost eliminirana. Disanje je uvelike olakšano. Nemojte ga koristiti tijekom trudnoće i dojenja fetusa. Obično se 2-3 kapi dodaju u svakoj propusnici četiri puta dnevno.
  5. Rhinostop. Lijek se proizvodi u obliku kapljica ili spreja. To je indicirano za akutni otitis, sinusitis i rinitis. Karakterizira ga vazokonstriktivnim djelovanjem. Zbog toga se uklanja natečenost, olakšava se nazalno disanje. To je najjeftinija zamjena za rusku proizvodnju.
  6. Nasobek. Nasalni sprej koji pomaže kod kroničnog ili alergijskog rinitisa. Smanjuje oticanje sluznice mirisa. Može se koristiti za djecu od 6 godina. Dobro se tolerira s produljenom terapijom.
  7. Izofra. Kvalitetna zamjena i kupnja može biti jeftinija. Djeluje kao antibiotik koji pokriva širok spektar učinaka. Bori se s gram-pozitivnim i gram-negativnim florom. To je indicirano za rinitis, sinusitis, rinofaringitis.
  8. Avamys. Ovaj nazalni sprej, karakteriziran antiflognim učinkom. Aktivno se koristi u liječenju rinitisa, koji se pojavio na pozadini alergija. Uspješno ublažava simptome sinusitisa i sinusitisa. Eliminira ne samo njušku nosa, nego i poboljšava opće stanje pacijenta.
  9. Rinorus. To je jeftina zamjena za lijekove, koja je djelotvorna za rinitis, otitis i sinusitis. Ima vazokonstrikcijski učinak. Brzo uklanja oticanje i olakšava disanje. Vraća prohodnost nosnih prolaza.
  10. Nosol. Najbolja ukrajinska nadomjesna medicina, čija je akcija usmjerena na hidratiziranje nosne sluznice. Zahvaljujući tome, sputum i gnoj se rastopiti. Proces njihova odlaska je uvelike olakšan.
  11. Evkazolin. Aktivno sužava kapilare. Nakon uporabe olakšava se disanje. Zahvaljujući ulju eukaliptusa u sastavu, nosna sluznica se vlaži. Nasalna zagušenja se uklanja.

Zabranjeno je samostalno uzimanje lijekova, tako da odabir lijeka ostaje kod liječnika nakon pregleda pacijenta.

Zamjena za uši

Prezentirani popis uključuje jeftine zamjene sredstava ukrajinske proizvodnje:

  1. Ciprofarm Dex. Antimikrobni lijek, koji se koristi za liječenje otitis medija. Izrađen je u obliku kapi i suspenzije. Koristi se za liječenje djece od šest mjeseci. S posebnom pažnjom koristite lijek tijekom trudnoće.
  2. Naso Spray Baby. To je dekongestantni lijek, koji je namijenjen za liječenje gubljenja nosa. To je indicirano ne samo kod otitisnih sredstava, već i kod prehlade.
  3. Anauran. Ovaj analogni Polidex ima antibakterijski i anestetički učinak. Lijek se bori s otitisom. Mnoštvo primjene i doziranja propisuje samo liječnik. Nije ih preporučljivo koristiti više od tjedan dana.
  4. Otofa. Jeftina zamjena, koju karakterizira antibakterijski učinak. Djeluje u odnosu na različite infekcije. Učinkovito s kroničnim i akutnim otitisom. Preporuča se koristiti najviše tjedan dana.

Svi gore navedeni lijekovi trebali bi se uzimati kao dio sustavnog lijeka za bolest. Izbor izbora u zamjenu, potrebno je dobiti savjet od liječnika. Nepravilno i nepravilno uzimanje lijekova može pogoršati tijek bolesti. To dovodi do brojnih egzacerbacija:

  • raslojavanje gljivične infekcije;
  • mijenjanje flore probavnog trakta;
  • abnormalnosti fetusa tijekom trudnoće;
  • komplikacije koje utječu na kardiovaskularni sustav.

Kada se liječi bolest, Polydex može uzrokovati nuspojave. One se očituju u slučaju kršenja doze i učestalosti primjene. U vrijeme terapije, važno je pratiti vaše zdravlje. Ako postoje negativne reakcije, prestanite uzimati lijek i posavjetujte se sa svojim liječnikom.

Iz gore navedenog zaključak je da se zamjenski lijekovi uspješno nositi s bolestima paranazalnih sinusa, otitisa i rinitisa. Korištenje bilo kojeg lijeka trebalo bi biti pod kontrolom liječnika. Ako postoji glavna komponenta pripravka alergije, odabire se najčešće uobičajeni lijek.

Jeftini analozi i zamjene za polideks u kapima i sprejevima

Polidexa je učinkovit lijek za liječenje bolesti iz skupine otorinolaringologije. Sastav lijeka uključuje deksametazon, koji ima protuupalno svojstvo, antibiotik neomicin i polimiksin B koji potiskuju Gram-negativne bakterije. Nasalni sprej je napravljen s fenilefrinom, koji aktivno sužava krvne žile i uklanja edem nazofarinksa.

Francuski lijek proizveden je kao spreja, kapi u nosu, kapi za uši. Indikacije za uporabu polydeksy razlikuju se ovisno o obliku otpuštanja. Kapi se koriste za liječenje otitis ili upale slušnih kanala. Kontraindikacija je infekcija timpanske membrane. Sprej je učinkovit za sinusitis, sinusitis, rinitis, rinofaringitis.

Analozi ruske proizvodnje

Tablica sadrži analogne polideje za nos, kao i infekcije uha domaćeg proizvođača. Ruski su lijekovi jeftiniji od uvoza, što objašnjava njihovu popularnost.

Ukrajinski nadomjestak

Popis sadrži jeftine analize pripreme ukrajinskog polidexa.

  1. Ciprofarm Dex. Prosječna cijena je 110-120 rubalja. Aktivna tvar je ciprofloksacin i deksametazon. Antimikrobni lijekovi koji se koriste za akutne srednje ili vanjske otitis medije.

Bjeloruski generički lijekovi

Popis bjeloruskih generičkih lijekova će vam reći što zamijeniti polidex i pomoći naći dobru zamjenu za jeftini slični lijek.

Ostali strani analozi

Popis suvremenih zamjenskih zamjena za polidoke:

  • Izofra. Zemlja podrijetla - Francuska. Oslobađanje oblika - sprej za nos. Aktivni sastojak je Framicetin. Upozorenja za uporabu: rinitis, rinofaringitis, sinusitis. Prosječna cijena je 315-360 rubalja.
  • Anauran. Lijek je dostupan u Italiji. Oblik otpuštanja je kapi za uho. Djelatna tvar - neomicin sulfat, polimixin B. Indikacije: akutni i kronični vanjski i prosječni otitis media. Prosječna cijena je 310 rubalja.
  • Sofradeks. Lijek je izrađen u Indiji. Oblik otpuštanja - kapi uha, uha. Aktivni sastojak je Framicetin. Indikacije za uporabu: sinusitis, akutni i kronični otitis, blefaritis, keratitis, ječam. Prosječna cijena je 330 rubalja.

    Stoga ne biste trebali sami odabrati analogni polydeks ili pažljivo pročitajte upute prije kupnje.

    Jeftini analozi Polidex

    Farmaceutika poznatih farmaceutskih tvrtki u pravilu ima znatne troškove. Ali u istoj ljekarni u većini slučajeva mogu pronaći zamjenske - jeftiniji alat s sličnim učinkom.

    Polidex - što zamijeniti?

    U ljekarnama gotovo uvijek možete pronaći jeftine analoge poznatih lijekova. Također je moguće zamijeniti francuski pripravak Polidex. Jeftini analozi ne mogu ga u potpunosti zamijeniti, ali s pravim izborom zamjene, liječenje može biti manje učinkovito.

    Mehanizam djelovanja, sastava, oblika i cijene Polydexes

    Ovo je kombinirani medicinski proizvod s antibakterijskim i protuupalnim svojstvima, koji je dostupan u dva oblika doziranja:

    • kapi za uši, koji se sastoje od dva antibiotika i glukokortikoidnog hormona;
    • nazalnog spreja s istim sastavom, kao i uz dodatak vazo-supstriktorske supstancije fenilefrina.

    Proizvođač - Laboratorij Bouchard (Francuska).

    Učinak lijeka određen je sastavom njegovih komponenata:

    • antibiotici neomicin i polimixin B imaju antibakterijska svojstva, potiskuju vitalnu aktivnost većine bakterijskih patogena infekcije (osim streptokoka), uzrokujući bolesti ENT organa;
    • glukokortikosteroid (GCS) dexametazon ima izražen protuupalni i antialergijski učinak, odmah uklanja edem, bol, vraća nazalni disanje;
    • vazokonstriktor fenilefrin (prisutan samo u nazalnom spreju) i odmah uklanja oticanje sluznice nosa.

    Kapi za uši propisani su za liječenje vanjskog otitisa i mikrobnog uzorka vanjskog slušnog kanala. Nemojte ga nanositi na perforaciju tamponske membrane.

    Kapi za uši mogu se kupiti za 240 - 360, prskati s fenilefrinom za 300 - 400 rubalja.

    Analozi Polidex kapi za uši

    Nema potpune analize ovog lijeka. Zato lijek treba zamijeniti liječnik u skladu s simptomima bolesti. Bit će teško samostalno odabrati analog. Kapi za uho koji mogu zamijeniti lijek:

    1. Dexona (Cadil Haltkar, Indija) - kombinirani lijek u svom sastavu je blizu Polidex-a (neomicin + dexametazon). Njena učinkovitost i sigurnost u djece, trudnica i majki koje se bave djetetom nije dokazana. Trošak je oko 120 - 150 rubalja.
    2. Otofa (Bouchard Laboratory, Francuska) je antibakterijsko sredstvo čiji je aktivni sastojak antibiotik za lokalnu primjenu rifamicina. Prednost kapljica je mogućnost njihova korištenja koja krši integritet timpanske membrane.

    Otofa je prikladan za liječenje bilo kojeg otitis, uključujući gnojno s perforacijom tamponne membrane. Lijek je odobren od djece. Trošak od 170 do 180 rubalja.

  • Kandibiotik (Glenmark Pharmaceuticals, India) - kombinirani lijek s antibakterijskim, antifungalnim, protuupalnim i analgetičkim svojstvima. Sastojci: kloramfenikol antibiotik, antifungalni agens klotrimazol, GCS beklometazon, lidokain anestetici. Može se koristiti za djecu od 6 godina. Cijena je 135 - 200 rubalja.
  • Garazon - kombinirani lijek, koji uključuje antibiotik gentamicin i GCS betametazon. Kontraindicirano kod djece mlađe od 8 godina, trudnica i majki koje dojiljuju. Cijena je oko 250 rubalja.
  • Analogni Polidex nazalni sprej s fenilefrinom

    Polidex s fenilefrinom je jedini lokalni lijek s antibakterijskim i vazokonstriktivnim svojstvima. Ipak, liječnik, na temelju simptoma bolesti i podataka o ispitivanju, može naći zamjenu za ovaj lijek:

    1. Isofra (Laboratorij Bouchard, Francuska) je antibakterijska medicina lokalne akcije. Ima u antibiotskom framicetinu osjetljivost na koju se očituje gotovo sve bakterijske patogene koje uzrokuju infekcije gornjeg dišnog trakta. Pogodno za liječenje bakterijskog akutnog i kroničnog rinitisa i sinusitisa. Ima lagani efekt sušenja. Djeci svih dobi mogu se dopustiti. Cijena 200 - 320 rubalja.
    2. Rinofluimutsil (Zambon, Italija) - kombinacija znači sa sluzi (atsetiltsestein) i vazokonstriktor (tuaminoheptane) učinkom. Pogodno za liječenje akutnog i kroničnog rinitisa i sinusitisa s viskoznim mukoznim pražnjenjem i kršenje nazalnog disanja.

    Cijena od 260 do 320 rubalja.

  • Vibrocil (Novartis, Švicarska) je kombinirano sredstvo s vazokonstriktivnim (fenilefrinima) i antihistaminskim (dimethindenom) djelovanjem. Prikladno za liječenje prehlade s alergijskom komponentom. Cijena vibracije 230 - 270 rub.
  • Rhinostop, Rhinorus 0,05% - vazokonstriktivni lijekovi s ksilometazolina. Djelotvorno uklanja oticanje nazofarinksa, potiče oporavak nazalnog disanja i uklanjanje boli u uhu. Kontraindicirana za djecu mlađu od dvije godine. Cijena je oko 80 rubalja.
  • Kapi u nosu Vibrocil - imaju isti sastav kao i sprej, koji se koristi za liječenje djece. Cijena je oko 260 rubalja.
  • Polidexa je lijek s jedinstvenim svojstvima. Istodobno ima antibakterijsko, protuupalno i vazokonstrikcijsko djelovanje (u spreju). Potpuno zamijeniti je nemoguće. Potrebno je odabrati lijek prikladan za liječenje određenog pacijenta.

    Pacijenti radije kupuju jeftinije lijekove:

    Polidex pripravak i njegovi analozi

    maksitrol

    Ovo je kombinirani lijek s protuupalnim i antibakterijskim učinkom. Obično se Maxitrol propisuje oftalmologijom za bolesti oka virusne i gljivične prirode. Međutim, liječnik može preporučiti upotrebu Maxitrola za instalaciju u uhu kao analogni Polidex.

    Lijek se može koristiti u djece kao iu odraslih bolesnika. Trošak Maxitrola varira od 300-400 rubalja.

    Sofradeks

    To je antibakterijska priprema sa širokim spektrom djelovanja. Ima antialergijsko, protuupalno i baktericidno djelovanje. Sophradex kao analogni Polidex se koristi u obliku nazalnih kapi.

    Droga se ubrizgava 2 kapi u svaku nosnicu 4 puta dnevno, a preporučeni tijek liječenja je 7 dana, ako liječnik nije dao druge recepte. Uz oprez, koristite Sofradex u maloj djeci, kao i kod žena tijekom trudnoće i dojenja. Trošak Sofradexa varira od 250 do 350 rubalja.

    Anauran

    Lijek ima izražen anestetik i antibakterijski učinak. Kao i Polidex, Anauran se uspješno bori protiv otitis različitih geneza. Dozu lijeka i tijek liječenja određuje liječnik, ali se ne preporuča korištenje lijeka više od 7 dana.

    Može se koristiti kod djece i odraslih, s oprezom kod trudnica i dojilja. Trošak anurana varira od 340 do 400 rubalja.

    Otofa

    To su kapi za uho s izraženim antibakterijskim djelovanjem. Lijek je učinkovit za kronični i akutni otitis. Preporučeno trajanje liječenja je 7 dana. Djeca su usađena 3 kapi 3 puta dnevno, odrasli - 5 kapi 3 puta dnevno u svakom ušnom kanalu.

    Nemojte koristiti u trudnica i dojilje, druge kontraindikacije nisu otkrivene. Trošak otofa od 200 rubalja.

    Flikonaze

    Ovaj lijek temelji se na glukokortikosteroidima, koji imaju anti-edemato, antialergijske i protuupalne učinke. Koristi se u obliku nosnih kapi i spreja. Tijek liječenja imenuje liječnik.

    Ne preporučuje se djeci do 4 godine. Trošak Flickonase varira od 800 do 900 rubalja.

    Tafen

    Ovaj nazalni sprej, koji ima protuupalni i antialergijski učinak. Propisan je za hladnoću različitog podrijetla i s preventivnom svrhom. Tijek liječenja odabire liječnik, maksimalno vrijeme uporabe lijeka ne smije biti duže od 3 mjeseca.

    Tafen ima puno nuspojava, tako da se ne preporuča za upotrebu tijekom trudnoće i dojenja, kao ni kod male djece. Cijena Tafena iznosi oko 400 rubalja.

    Nasobek

    Ovaj nazalni sprej, koji ima antialergijski i protuupalni spektar djelovanja. Ne utječe na organizam sustavno, ako se koristi prema uputama. Koristi se za liječenje i prevenciju u kroničnom ili sezonskom alergijskom rinitisu. Može se koristiti kod djece od 6 godina. Cijena Nasobeka od 180 rubalja.

    Avamys

    Ovo je nazalni sprej protuupalnog djelovanja. Koristi se kao simptomatski lijek u liječenju alergijskog rinitisa. Također, Awamis se bori s sinusitisom i sinusitisom, uključujući kronični put. Koristi se za djecu stariju od 2 godine i za odrasle. Trošak Awamisa iznosi 600 rubalja.

    Izofra

    Uspješno zamjenjuje polideks nazalnog spreja. Isofra se sastoji od framicetin sulfata, antibiotika sa širokim spektrom djelovanja protiv gram-pozitivnih i gram-negativnih mikroflora. Nemojte se preporučiti liječenje Izofra tijekom trudnoće i dojenja. Trošak Izofre kreće se od 230 rubalja.

    Izbor u korist jednog od analoga Polideksy-a, morate dobiti savjet od stručnjaka.

    Sve od gore navedenih lijekova preporučenim za uporabu kao kombiniranu terapiju za liječenje bolesti gornjeg respiratornog trakta koje se razlikuju komplikacija: upala infektivne prirode katara-gnojna posljedice na pozadini virusa.

    Analozi Polideks uspješno se nositi s bolestima paranazalnih sinusa, rinitisa i otitisa. Polidex pripravak i njegovi analozi se koriste za liječenje djece prema preporukama liječnika koji se bavi liječenjem.

    Da bi se odredila učinkovitost Polydixa i njegovih jeftinih analoga, važno je provesti kulturu na osjetljivost mikroflora. Pomoću ove analize moguće je saznati koji mikroorganizmi uzrokuju bolest i njihovu osjetljivost na određene aktivne tvari lijekova.

    • kršenje flore probavnog trakta - disbioza;
    • stratifikacija gljivične infekcije;
    • komplikacije koje utječu na kardiovaskularni sustav, jetru i bubrege;
    • abnormalnosti razvoja fetusa tijekom trudnoće.

    Kada se liječite Polydix-om, ponekad postoje nuspojave. U pravilu, pojavljuju se kod kršenja pridržavanja doziranja i trajanja liječenja. Ne možete sami ciljati te ozbiljne lijekove kao što su Polidex i njegovi analozi.

    Polydex zbog svojih protuupalnih svojstava i antibakterijska, je visoko učinkovit u liječenju bolesti i prehlade Otolaryngology akutne i kronične prirode, izazvane patogenim mikrofloru.

    Potrebno je pratiti vaše zdravlje tijekom terapije. Ako postoje neki negativni aspekti u liječenju, preporučuje se da se posavjetujte s liječnikom.

    Najbolje za nos: Analogues Polidex Spray

    Lijek, koji će biti raspravljen u ovom članku, dokazao se u otolaringologiji, koristi se za liječenje upalnih bolesti u nosnoj šupljini i paranazalnim sinusima. Međutim, jednostavni pacijent će korisno znati da li se Polidex kapi mogu zamijeniti s drugima koji su jednako učinkoviti, bez ugrožavanja njihovog zdravlja, a štedi novac.

    Upute za uporabu

    Sastav - kombinacija glukokortikoida hormona (deksametazon), dva antibiotika (neomicin + polimiksina B), fenilefrin (vazokonstriktor komponenta). Proizvedeno u bočici od 15 ml, s vrhom raspršivanja

    Svojstva pripravka

    Zbog kombinacije snažnog protuupalnog sredstva (hormona) i dva antibiotika koji dobro kombiniraju, Korištenje Polydex-a omogućuje brzo zaustavljanje fokusa upale, smanjenje boli i liječenje samog uzroka bolesti (inhibicija rasta bakterija), fenilefrinska komponenta smanjuje edem nosne sluznice, olakšava disanje pacijenta.

    Koristi se za liječenje akutnog i kroničnog rinitisa, rhinopharyngitis. Također je učinkovit za sinusitis (upala paranazalnih sinusa).

    kontraindikacije

    • trudnoća i dojenje;
    • dobi do 2,5 godine;
    • smanjena funkcija bubrega;
    • kutno zatvaranje glaukoma;
    • prisutnost alergija na bilo koju od komponenti lijeka;
    • virusnih bolesti.

    Način primjene

    Jedna injekcija u svaku nosnicu 3-5 puta dnevno, kod djece do 2,5 godine - jednu injekciju do 3 puta dnevno. Trajanje primjene - ne više od 10 dana.

    Troškovi u ljekarnama

    Cijene značajno variraju diljem Rusije. Prosječni trošak jedne boca je oko 310 ruskih rubalja.

    Usporedba analoga Polidexa s fenilefrinom

    Nema 100% analoga lijeka. U mrežnoj ljekarnici s najbližim sastavom nalaze se kapi za uši Polidex, očni - Maxitrol. U svom sastavu nema vazokonstriktorske komponente - fenilefrina, a područje njihova korištenja je nešto drugačije (bolesti uha, oči).

    Međutim, postoje i drugi antibakterijski lijekovi za liječenje infekcija nosa, dobro uspostavljeni u liječnicima. Među analozima Polidexes za djecu često koriste Isofra, pripravke s protargolom i morskom vodom.

    Izofra

    Nasalni sprej, u sastavu - antibiotik framicetin. Proizvedena od istog postrojenja kao i Polidex.

    Područje primjene: infekcija nazalne šupljine, paranazalni sinusi.

    Mnogostrukost prijema: jednu injekciju 4-6 puta dnevno u svakoj nosnici. Lijek se može davati djeci do 2 godine starosti.

    • trudnoća, laktacija;
    • netolerancije na komponente sprejova.

    Trošak lijeka: od 250 rubalja po bocu.

    Ovaj nazalni sprej ima mnogo manji spektar djelovanja na cijelu raznolikost patogenih bakterija u oboljenjima nosne šupljine, često je potrebno zamijeniti drugima, jer "ne pogoduje meti" (u usporedbi s Polidexom). također u pripremi Isofra nema hormonske komponente (deksametazon) i vazokonstriktora (fenilefrina), stoga, ovaj sprej neće ukloniti oticanje sluznice tako brzo i dobro.

    Što postoje analogije za Isofra, vidi vezu.

    Sofradeks

    Kapi za oči / uši. U sastavu dva antibiotika (Framicetin, gramicidin C) i hormonska komponenta deksametazona.

    Koristi se za bakterijske infekcije očiju i vanjskog uha.

    Cijena je oko 320 rubalja.

    Međutim, ponekad možete naći upotrebu ovog lijeka kao kapi u nosu, što je neprimjereno. Bolje je koristiti gore navedene Polydex ili Isofra.

    Alternativna opcija za zamjenu Polidexa je uporaba tabletiranih antibakterijskih lijekova. Najčešće, otorinolozi upotrebljavaju u svom arsenalu amoksicilin s klavulanskom kiselinom (Augmentin, Amklav), azitromicin (Sumamed), midekamicin (Macropen). Posebno ih učinkovito kombiniraju s vazokonstriktivnim sprejevima, biljnim pripravcima.

    Ali uvijek zapamtite da je rizik od uzimanja sistemskih antibiotika također veći od lokalnog spreja. U slučaju uzimanja oralnih antibiotika postoji visoki rizik od slabljenja, pogoršanja gastritisa, privlačenja gljivične infekcije.

    Treba zapamtiti da sve vrste rinitisa ne zahtijevaju imenovanje lijekova s ​​antibioticima. Najčešće je dovoljno koristiti druge vrste lijekova, na primjer:

    Sinupret

    Biljni lijek u obliku kapi, kapi za oralnu primjenu. Koristi se za smanjenje upale u bolestima uha, nosa, sinusitisa.

    Vazokonstriktorski prskaji u nosu

    Na primjer, Sanorin ili Tizin. Smanjite pojavu izlučivanja sluznice, nazalne kongestije. Kontinuirana uporaba ne bi trebala trajati najviše tjedan dana. Ova skupina sprejeva klasificirana je kao simptomatska (ne liječi temeljni uzrok bolesti).

    Sinuforte

    Sprej koji se temelji na ekstraktu ciklamenskog postrojenja, razrjeđuje debeli sput, koji se nakuplja u sinusima nosnih šupljina u kroničnim i dugotrajnim upalama. Dobro ide s antibioticima.

    Sprej koji vlaži mukozne membrane

    To uključuje Morenazal i slične lijekove. Nježno sluz mucus u nosnoj šupljini, ima odličan učinak čišćenja. Dobro podnosite djeca najranije dobi, nema kontraindikacija.

    Pripreme temeljene na srebrnim koloidima

    U lancu ljekarne Rusije može se naći pod trgovačkim imenom Siallor.

    Aktivna tvar protargol - antiseptik, ima dobar adstrigentni učinak, smanjuje stvaranje sluzi. Pripreme za srebro koriste se već desetljećima u ENT trenucima, au operaciji.

    Da biste počeli koristiti sadržaj bočice, trebate pripremiti rješenje koje ima ograničen rok trajanja. Službena uputa savjetuje da provede alergijski test u području lakta prije nego što počnu uzimati protargol. Kapi i sprejevi na bazi srebra također su prikladni za djecu.

    Recenzije stručnjaka o Polidexu

    Većina pedijatara, otorinolaringologa i liječnika opće prakse potiče korištenje ovog kombiniranog spreja iz više razloga. Plusi su brojni, na primjer:

    • širok raspon djelovanja na patogene mikroorganizme;
    • zamjenjuje tri različite bočice lijekova, čime se pojednostavljuje režim liječenja, pacijenti imaju veću vjerojatnost za korištenje takvog lijeka;
    • dobro izračunate doze svih aktivnih tvari lijeka;
    • brz učinak od početka recepcije.

    Liječnik opće prakse privatne klinike u Smolensku

    U zaključku ovog članka, ne može se zapažati da samo-lijek ponekad vodi samo do žalosnih rezultata. A ako se i dalje usudite početi sami uzimati lijekove, ali učinak ne dolazi, preporučujemo da zaustavite samotamnjenje i obratite se liječniku.

    Nadležni stručnjak će odrediti nešto što odgovara vašem slučaju bolesti, štedi vrijeme i novac. Budite zdravi!

    Polidex® - analozi jeftiniji, cijena ruskih i stranih zamjena

    Polidex® je učinkovit medicinski proizvod u obliku kapi, koji je propisan za kontrolu otorinolaringoloških bolesti. Njegove aktivne supstance - deksametazon, neomicin, polimiksin B, kao i fenilefrin. Njihovo kombinirano djelovanje osigurava protuupalno, antibakterijsko djelovanje, sužavanje krvnih žila i sprečavanje pojave natečenosti. Cijena sredstava koja se razmatraju je mala, ali u analitičkim prodavaonicama ljekarne postoje jeftini analogni kapi.

    Što pomaže kod kapi?

    Upute za uporabu:

    • Vanjski mediji za otitis;
    • Prosječni otitis akutni.

    kontraindikacije

    Nemojte koristiti kapljice s:

    • Oštećenje tamponne membrane infektivne i traumatske geneze;
    • Prekomjerna osjetljivost na konstitutivne elemente lijeka;
    • Dijagnosticiran s zatvorenim kutnim glaukom;
    • Ulazak antidepresiva, MAO inhibitori;
    • Bolesti bubrežnog sustava;
    • trudnoća;
    • Proces dojenja;
    • Djeca do 2,5 godine.

    Istodobno štetne reakcije

    Kapljice se uglavnom prenose od pacijenata. Najčešća nuspojava uzrokovana je netolerancijom na jednu od komponenti lijeka - blage alergije.

    Kako primijeniti kapljice?

    Upute za uporabu:

    Preporuča se ubacivanje barem jedne i ne više od dvije kapi u svakom kanalu uha dva puta dnevno tijekom 7-10 dana. Prije upotrebe proizvoda, boca treba zagrijati jer hladna ljekovita tekućina može uzrokovati neugodne osjete u uhu. Nakon što lijek otopine uđe u kanal za uho, neko vrijeme je nužno okrenuti glavu na drugu stranu, a zatim ponoviti iste akcije s drugim ušima.

    Važne značajke terapije

    Prije početka liječenja potrebno je provesti ispitivanje timpanske membrane zbog deformacije i uništavanja. Njegovi nedostaci mogu dovesti do daljnjeg gubitka sluha. To je zbog činjenice da lijek ima štetan učinak na slušni i vestibularni aparat.

    Koliko je Polidex: cijena u ljekarni

    Kupi kapi u ljekarnama mogu propisati samo liječnik. Trošak droge iz bolesti uha - 280 rubalja, i protiv nosnih bolesti - 340 rubalja (podaci s internet stranice apteka.ru). Tablica u nastavku navodi jeftinije farmaceutske proizvode. Svi oni bez iznimke imaju oblik kapi.

    Popis jeftinih ruskih i stranih generika

    Otirelaks - (Rumunjska produkcija)

    Najkvalitetnija Polydex zamjena. On tretira različite upalne procese organa sluha, uključujući nastale probleme nakon barotraume.

    Nemojte pisati osobama s ozbiljnim deformacijama tamponske membrane i ne podnosite sastav lijeka. Liječenje je dopušteno ženama koje se pripreme za rođenje djeteta tek nakon medicinske konzultacije. Mlade majke trebaju privremeno zaustaviti dojenje djeteta.

    Ponekad pacijent može imati blage alergijske reakcije - crvenilo kože, svrbež, beznačajnu bol u uhu i krvarenje krvi.

    Miramistin - (Rusija)

    Popularno antiseptičko sredstvo se koristi ne samo u kirurškim, obstetrijskim, dermatološkim i drugim područjima, već i za borbu protiv otorinolaringološke bolesti. Točnije, to su akutni i kronični otitis, sinusitis, tonsilitis i upala laringitisa.

    Miramistin se razlikuje u svojoj sigurnosti i nedostatku kontraindikacija. One se tiču ​​samo bolesnika s povećanom osjetljivošću na ovaj farmaceutski proizvod.

    Paralelno štetno djelovanje na tijelo je lagano gori u uhu kanalima nakon instilacije. Prolaze za nekoliko sekundi.

    Vrsta - (proizvođač - Poljska)

    Glavna svrha lijeka je suprotstavljanje otitisu bilo kojeg oblika, kao i upale tamponne membrane čiji su čimbenici bakterijske, gljivične, virusne infekcije ili traume. Često se koristi za pranje ušiju. To je učinjeno kako bi se omekšalo vosak.

    Nemojte koristiti ovaj lijek za bronhijalnu astmu, perforiranu membranu. Osim toga, zabrana je proširena na ljude koji nisu dosegli odraslu dob, očekujući rođenje djeteta i dojilja. To je zbog nedostatka pouzdane informacije o utjecaju komponenti lijekova na te skupine pacijenata.

    Postoji rizik od razvoja loših događaja u pacijenta tijekom terapijskog liječenja. Najčešće je svrbež u uhu. Dugi tečaj izaziva složenije učinke, do djelomičnog ili ukupnog gubitka sluha.

    Otolorin - (ruska zamjena)

    Kvalitativno liječi otitisni medij, akutni i kronični tip.

    Otorolin je kategorički zabranjen ljudima koji negativno reagiraju na sastav kapljica, žene tijekom trudnoće i onima koji su već majki koja njeguje. Također nije prikazano pacijentima mlađim od 18 godina i s kompleksnim bubrežnim bolestima. Posebno je važno da pacijent nema perforaciju ušne membrane, jer upadanje kapi u ovom slučaju ugrožava sluh.

    Istodobno s primjenom, postoje rijetke alergije, gori osjećaj u uhu kanal, koji prolazi nakon nekog vremena. Gore nuspojave mogu biti povraćanje, migrena, problemi s probavnim sustavom.

    Otofa - (Francuska)

    Europski proizvođač nudi učinkovit proizvod za liječenje akutnog i kroničnog otitis. Otofu se koristi nakon operacija na slušnom tijelu. Ključna razlika od gore navedenih kapi je mogućnost njihova korištenja u slučajevima teških purulentnih lezija i deformiteta membrane.

    Kapi za prepisivanje neće biti preosjetljivi na komponente lijekova.

    Odlikuje se odsustvom identificiranih ozbiljnih nuspojava.

    Normax - (indijski generički)

    Naglašava njegov univerzalizam. Pored bolesti uha, Normaks se bori s bolestima vizualnih organa. Farmaceutski proizvod se koristi za liječenje akutnog ili kroničnog otitis, vanjski i sekundarni. Često, kapi se koriste za pripremu za operacije na uhu i za uklanjanje stranog objekta od njega. Koristi se za liječenje bolesti očiju - konjuktivitisa i drugih upala različite prirode.

    Ne treba pokopati s problemima asimilacije kompozitnih elemenata, u djetinjstvu, trudnica i dojilja.

    Paralelno, pacijentu je dopušteno neke nepoželjne manifestacije. One utječu na nestabilnu funkciju želuca i crijeva - proljev, bol u epigastričnom području, žgaravica i povraćanje. Negativni učinci također utječu na živčani sustav, uzrokujući brzu umor, glavobolje, nestabilnost sna, prekomjerno, negativno stimuliranje i česte osjećaje anksioznosti. Osim toga, postoji rizik od alergija.

    Danzil - (drugi analog pada iz Indije)

    Druga azijska zamjena u ovoj zbirci. Pokazuje svoju učinkovitost u liječenju upalnih i infektivnih bolesti organa odgovornih za disanje i uši.

    Izbjegavajte kapljice Dancil-a ženama u položaju ili već hrane svoje bebe mlijeko, djecu i pacijente s alergijom na sastav.

    Najčešći nuspojava je iritacija, svrbež i osip kože. Također, nakon primjene lijekova u uhu, postoji osjećaj pretrpanosti. Uskoro nestaje.

    Otindol - (Rusija)

    Kao i drugi lijekovi proučeni u članku, pomaže u liječenju otitis (akutni i kronični). Ali istodobno je važno da te bolesti ne prate oštećenja ušne membrane.

    Terapiju je zabranjeno osobama s negativnom reakcijom na te kapljice, žene koje imaju dijete i one koji se nalaze u razdoblju dojenja. Otindol se također ne pokazuje kod oboljelih bubrega i djece mlađe od jedne godine.

    Zajedno s recepcijom postoje nuspojave - osip na tijelu, svrbež u ušnom kanalu nakon kapanja kapljica.

    Rinostop - (najjeftiniji od razmatranih pripravaka analognih Polideksy ruske proizvodnje)

    Poznato je ne samo za prevladavanje prehlade, već i za liječenje otitis media-a.

    Nedostatak je značajna količina kontraindikacija, nego u drugim supstituentima - redovite skokove krvnog tlaka, povećanje broja otkucaja srca, glaukoma zatvaranja kutova, atrofičnog rinitisa.

    Dugotrajna i česta uporaba Rhinostopa može potaknuti iritaciju sluznice u nosnoj šupljini, ušnu šupljinu i popratne neugodne senzacije. Također, srčani ritam može raskinuti, može doći do glavobolja i spavanje može proći.

    Zaključak o jeftinim zamjenama kapi Polidex

    Ispitivane kapljice koje je proizvela francuska farmakološka tvrtka su traženi medicinski proizvod na tržištu domaće ljekarne. Polidexa je lijek koji se adekvatno bori s bolestima organa sluha i nosne šupljine različitih podrijetla. Nije tajna da postoji znatan broj poduzeća koja su uspostavila proizvodnju manje vrijednih zamjena s atraktivnijom cijenom. Iako njihovo svjedočenje i sastav nisu značajni. Važno je napomenuti da nema potrebe za sprečavanjem ENT bolesti. Ako nađete prve simptome slabosti, hitno morate potražiti medicinski zahvat liječnika koji može propisati odgovarajući lijek.