Polideksa - upute za uporabu, analozi, pregledi i oslobađajući oblici (nazalni sprej s fenilefrinom i kapima za uši) lijeka za liječenje otitis, rinitis i sinusitis kod odraslih, djece i trudnoće

U ovom članku možete pročitati upute za upotrebu lijeka Polydex. Postoje recenzije posjetitelja stranice - potrošači ovog lijeka, kao i mišljenja stručnjaka liječnika o korištenju Polidexa u njihovoj praksi. Veliki zahtjev je da aktivno dodaju svoje povratne informacije o lijeku: lijek je pomogao ili nije pomogao u uklanjanju bolesti, a uočene su komplikacije i nuspojave koje proizvođač možda nije proglasio u bilješkama. Analozi polidexa u prisutnosti postojećih strukturnih analoga. Koristi se za liječenje otitis, rinitis i sinusitis kod odraslih, djece, kao i tijekom trudnoće i dojenja.

Polydex - kombinirana priprema za lokalnu primjenu u otorinolaringologiji. Je terapijski učinak lijeka uslijed Polydex upalnih učinaka deksametazona i antibakterijskog djelovanja neomicin i polimiksin B u kombinaciji antibiotika rekao antibiotici proširen spektar antibakterijskog djelovanja većine Gram-pozitivnih i gram-negativnih mikroorganizmima koji uzrokuju zaraznih i upalnih bolesti vanjskog i srednjeg uha.

Neomicin je aktivan protiv Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Haemophilus influenzae.

Polimiksin B je aktivan protiv Gram-negativne bakterije: Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Haemophilus influenzae, Pseudomonas aeruginosa.

Djelovanje tih antibiotika je otporno na Streptococcus spp. (uključujući Streptococcus pneumoniae) i anaerobne bakterije.

Ako ne postoji oštećenje tamponske membrane, Polydex nema sustavni učinak.

Terapeutsko djelovanje lijeka iz Polydex fenilefrina uzrokuje upalno djelovanje deksametazona na nosnu sluznicu, vazokonstriktor fenilefrina i antibakterijsko antibiotike neomicin i polimiksin B u kombinaciji navedenog antibiotika je proširen spektar antibakterijskog djelovanja većine Gram-pozitivnih i gram-negativnih mikroorganizmima koji uzrokuju zaraznih i upalnih bolesti u nosnoj šupljini i paranazalni sinusi.

struktura

Neomicin sulfat + Polimiksin B sulfat + Dexametazon natrij metasulfobenzoat + pomoćna sredstva (Polidex kapi za uši).

Neomicin sulfat + Polimiksin B sulfat + Dexametazon natrij metasulfobenzoat + Fenilfriridin hidroklorid + pomoćna sredstva (Polidex s nazadom fenilefrinskog sprej).

farmakokinetika

Istraživanja farmakokinetike Polidex pripravka s fenilefrinom nisu provedena zbog niske sistemske apsorpcije.

svjedočenje

  • otitis externa (osobito zaraženi ekcem vanjskog slušnog kanala).

Upalne i infektivne bolesti nazalne šupljine, ždrijelo, paranazalni sinusi:

  • akutni i kronični rinitis;
  • akutni i kronični rinofaringitis;
  • upala sinusa.

Oblici otpuštanja

Sprej nasal Polidex s fenilefrinom (ponekad pogrešno nazvan aerosol).

Upute za uporabu i režim doziranja

Lijek se propisuje za 1-5 kapi u svakom uhu dva puta dnevno tijekom 6-10 dana.

Prije uporabe kapi za uho, preporuča se zagrijavanje boca koja ga drži u ruci, kako bi se izbjegle neugodne senzacije povezane s ulaskom hladne tekućine u uho. Nakon ukapavanja lijeka u jednom uhu, trebali biste naginjati glavu u suprotnom smjeru nekoliko minuta, a zatim se kapati u drugo uho.

Odrasli se propisuju za 1 ubrizgavanje 3-5 puta dnevno u svakoj nosnici tijekom 5-10 dana.

Djeca u dobi od 2,5 do 15 godina - 1 injekcija 3 puta dnevno u svakoj nosnici 5-10 dana.

Nuspojava

kontraindikacije

  • zarazne ili traumatske ozljede tamponske membrane;
  • preosjetljivost na komponente lijeka.

Primjena u trudnoći i laktaciji

Nije provedena adekvatna i strogo kontrolirana klinička ispitivanja sigurnosti primjene Polidex tijekom trudnoće i dojenja (dojenje).

Koristite u djece

Moguće je koristiti Polidex droge kapljice uha kod djece.

Pripravak Polidexa s fenilefrinom kontraindiciran je kod djece mlađe od 2,5 godina.

Posebne upute

Prije početka liječenja potrebno je istražiti stanje tamponske membrane. U perforaciji timpanske membrane, uporaba lijeka je neprihvatljiva zbog rizika od toksičnih učinaka na vestibularni i slušni aparat.

Uz alergije na neomicin, moguća je križna alergija s antibioticima-aminoglikozidima.

Lijek nije propisan za pacijente s bubrežnom insuficijencijom.

Nemojte koristiti za pranje paranazalnih sinusa.

S oprezom nanesite lijek u bolesnika s arterijskom hipertenzijom, ishemijskom bolesti srca, hipertiroidizmom.

Treba imati na umu da lijek sadrži komponente koje mogu dati pozitivan rezultat u provođenju kontrole dopinga kod sportaša.

Interakcije lijekova

Klinički značajna interakcija lijeka Polidex s drugim lijekovima nije identificirana.

Interakcija lijekova posljedica je sadržaja fenilefrina. Uz istovremeno korištenje guanethidine i lijekova u ovoj skupini pojačan hipertenzivna učinak i fenilefrin, s obzirom na smanjenje simpatičke ton guanetidinom, moguće produljene midrijaza. Ako se takva kombinacija ne može izbjeći, potrebno je liječničko promatranje.

Analozi polidex lijeka

Strukturni analozi za aktivnu tvar:

Jeftini analozi i zamjene za polideks u kapima i sprejevima

Polidexa je učinkovit lijek za liječenje bolesti iz skupine otorinolaringologije. Sastav lijeka uključuje deksametazon, koji ima protuupalno svojstvo, antibiotik neomicin i polimiksin B koji potiskuju Gram-negativne bakterije. Nasalni sprej je napravljen s fenilefrinom, koji aktivno sužava krvne žile i uklanja edem nazofarinksa.

Francuski lijek proizveden je kao spreja, kapi u nosu, kapi za uši. Indikacije za uporabu polydeksy razlikuju se ovisno o obliku otpuštanja. Kapi se koriste za liječenje otitis ili upale slušnih kanala. Kontraindikacija je infekcija timpanske membrane. Sprej je učinkovit za sinusitis, sinusitis, rinitis, rinofaringitis.

Analozi ruske proizvodnje

Tablica sadrži analogne polideje za nos, kao i infekcije uha domaćeg proizvođača. Ruski su lijekovi jeftiniji od uvoza, što objašnjava njihovu popularnost.

Ukrajinski nadomjestak

Popis sadrži jeftine analize pripreme ukrajinskog polidexa.

  1. Ciprofarm Dex. Prosječna cijena je 110-120 rubalja. Aktivna tvar je ciprofloksacin i deksametazon. Antimikrobni lijekovi koji se koriste za akutne srednje ili vanjske otitis medije.

Bjeloruski generički lijekovi

Popis bjeloruskih generičkih lijekova će vam reći što zamijeniti polidex i pomoći naći dobru zamjenu za jeftini slični lijek.

Ostali strani analozi

Popis suvremenih zamjenskih zamjena za polidoke:

  • Izofra. Zemlja podrijetla - Francuska. Oslobađanje oblika - sprej za nos. Aktivni sastojak je Framicetin. Upozorenja za uporabu: rinitis, rinofaringitis, sinusitis. Prosječna cijena je 315-360 rubalja.
  • Anauran. Lijek je dostupan u Italiji. Oblik otpuštanja je kapi za uho. Djelatna tvar - neomicin sulfat, polimixin B. Indikacije: akutni i kronični vanjski i prosječni otitis media. Prosječna cijena je 310 rubalja.
  • Sofradeks. Lijek je izrađen u Indiji. Oblik otpuštanja - kapi uha, uha. Aktivni sastojak je Framicetin. Indikacije za uporabu: sinusitis, akutni i kronični otitis, blefaritis, keratitis, ječam. Prosječna cijena je 330 rubalja.

    Stoga ne biste trebali sami odabrati analogni polydeks ili pažljivo pročitajte upute prije kupnje.

    Polidex pripravak i njegovi analozi

    maksitrol

    Ovo je kombinirani lijek s protuupalnim i antibakterijskim učinkom. Obično se Maxitrol propisuje oftalmologijom za bolesti oka virusne i gljivične prirode. Međutim, liječnik može preporučiti upotrebu Maxitrola za instalaciju u uhu kao analogni Polidex.

    Lijek se može koristiti u djece kao iu odraslih bolesnika. Trošak Maxitrola varira od 300-400 rubalja.

    Sofradeks

    To je antibakterijska priprema sa širokim spektrom djelovanja. Ima antialergijsko, protuupalno i baktericidno djelovanje. Sophradex kao analogni Polidex se koristi u obliku nazalnih kapi.

    Droga se ubrizgava 2 kapi u svaku nosnicu 4 puta dnevno, a preporučeni tijek liječenja je 7 dana, ako liječnik nije dao druge recepte. Uz oprez, koristite Sofradex u maloj djeci, kao i kod žena tijekom trudnoće i dojenja. Trošak Sofradexa varira od 250 do 350 rubalja.

    Anauran

    Lijek ima izražen anestetik i antibakterijski učinak. Kao i Polidex, Anauran se uspješno bori protiv otitis različitih geneza. Dozu lijeka i tijek liječenja određuje liječnik, ali se ne preporuča korištenje lijeka više od 7 dana.

    Može se koristiti kod djece i odraslih, s oprezom kod trudnica i dojilja. Trošak anurana varira od 340 do 400 rubalja.

    Otofa

    To su kapi za uho s izraženim antibakterijskim djelovanjem. Lijek je učinkovit za kronični i akutni otitis. Preporučeno trajanje liječenja je 7 dana. Djeca su usađena 3 kapi 3 puta dnevno, odrasli - 5 kapi 3 puta dnevno u svakom ušnom kanalu.

    Nemojte koristiti u trudnica i dojilje, druge kontraindikacije nisu otkrivene. Trošak otofa od 200 rubalja.

    Flikonaze

    Ovaj lijek temelji se na glukokortikosteroidima, koji imaju anti-edemato, antialergijske i protuupalne učinke. Koristi se u obliku nosnih kapi i spreja. Tijek liječenja imenuje liječnik.

    Ne preporučuje se djeci do 4 godine. Trošak Flickonase varira od 800 do 900 rubalja.

    Tafen

    Ovaj nazalni sprej, koji ima protuupalni i antialergijski učinak. Propisan je za hladnoću različitog podrijetla i s preventivnom svrhom. Tijek liječenja odabire liječnik, maksimalno vrijeme uporabe lijeka ne smije biti duže od 3 mjeseca.

    Tafen ima puno nuspojava, tako da se ne preporuča za upotrebu tijekom trudnoće i dojenja, kao ni kod male djece. Cijena Tafena iznosi oko 400 rubalja.

    Nasobek

    Ovaj nazalni sprej, koji ima antialergijski i protuupalni spektar djelovanja. Ne utječe na organizam sustavno, ako se koristi prema uputama. Koristi se za liječenje i prevenciju u kroničnom ili sezonskom alergijskom rinitisu. Može se koristiti kod djece od 6 godina. Cijena Nasobeka od 180 rubalja.

    Avamys

    Ovo je nazalni sprej protuupalnog djelovanja. Koristi se kao simptomatski lijek u liječenju alergijskog rinitisa. Također, Awamis se bori s sinusitisom i sinusitisom, uključujući kronični put. Koristi se za djecu stariju od 2 godine i za odrasle. Trošak Awamisa iznosi 600 rubalja.

    Izofra

    Uspješno zamjenjuje polideks nazalnog spreja. Isofra se sastoji od framicetin sulfata, antibiotika sa širokim spektrom djelovanja protiv gram-pozitivnih i gram-negativnih mikroflora. Nemojte se preporučiti liječenje Izofra tijekom trudnoće i dojenja. Trošak Izofre kreće se od 230 rubalja.

    Izbor u korist jednog od analoga Polideksy-a, morate dobiti savjet od stručnjaka.

    Sve od gore navedenih lijekova preporučenim za uporabu kao kombiniranu terapiju za liječenje bolesti gornjeg respiratornog trakta koje se razlikuju komplikacija: upala infektivne prirode katara-gnojna posljedice na pozadini virusa.

    Analozi Polideks uspješno se nositi s bolestima paranazalnih sinusa, rinitisa i otitisa. Polidex pripravak i njegovi analozi se koriste za liječenje djece prema preporukama liječnika koji se bavi liječenjem.

    Da bi se odredila učinkovitost Polydixa i njegovih jeftinih analoga, važno je provesti kulturu na osjetljivost mikroflora. Pomoću ove analize moguće je saznati koji mikroorganizmi uzrokuju bolest i njihovu osjetljivost na određene aktivne tvari lijekova.

    • kršenje flore probavnog trakta - disbioza;
    • stratifikacija gljivične infekcije;
    • komplikacije koje utječu na kardiovaskularni sustav, jetru i bubrege;
    • abnormalnosti razvoja fetusa tijekom trudnoće.

    Kada se liječite Polydix-om, ponekad postoje nuspojave. U pravilu, pojavljuju se kod kršenja pridržavanja doziranja i trajanja liječenja. Ne možete sami ciljati te ozbiljne lijekove kao što su Polidex i njegovi analozi.

    Polydex zbog svojih protuupalnih svojstava i antibakterijska, je visoko učinkovit u liječenju bolesti i prehlade Otolaryngology akutne i kronične prirode, izazvane patogenim mikrofloru.

    Potrebno je pratiti vaše zdravlje tijekom terapije. Ako postoje neki negativni aspekti u liječenju, preporučuje se da se posavjetujte s liječnikom.

    Jeftini analozi Polidex

    Farmaceutika poznatih farmaceutskih tvrtki u pravilu ima znatne troškove. Ali u istoj ljekarni u većini slučajeva mogu pronaći zamjenske - jeftiniji alat s sličnim učinkom.

    Polidex - što zamijeniti?

    U ljekarnama gotovo uvijek možete pronaći jeftine analoge poznatih lijekova. Također je moguće zamijeniti francuski pripravak Polidex. Jeftini analozi ne mogu ga u potpunosti zamijeniti, ali s pravim izborom zamjene, liječenje može biti manje učinkovito.

    Mehanizam djelovanja, sastava, oblika i cijene Polydexes

    Ovo je kombinirani medicinski proizvod s antibakterijskim i protuupalnim svojstvima, koji je dostupan u dva oblika doziranja:

    • kapi za uši, koji se sastoje od dva antibiotika i glukokortikoidnog hormona;
    • nazalnog spreja s istim sastavom, kao i uz dodatak vazo-supstriktorske supstancije fenilefrina.

    Proizvođač - Laboratorij Bouchard (Francuska).

    Učinak lijeka određen je sastavom njegovih komponenata:

    • antibiotici neomicin i polimixin B imaju antibakterijska svojstva, potiskuju vitalnu aktivnost većine bakterijskih patogena infekcije (osim streptokoka), uzrokujući bolesti ENT organa;
    • glukokortikosteroid (GCS) dexametazon ima izražen protuupalni i antialergijski učinak, odmah uklanja edem, bol, vraća nazalni disanje;
    • vazokonstriktor fenilefrin (prisutan samo u nazalnom spreju) i odmah uklanja oticanje sluznice nosa.

    Kapi za uši propisani su za liječenje vanjskog otitisa i mikrobnog uzorka vanjskog slušnog kanala. Nemojte ga nanositi na perforaciju tamponske membrane.

    Kapi za uši mogu se kupiti za 240 - 360, prskati s fenilefrinom za 300 - 400 rubalja.

    Analozi Polidex kapi za uši

    Nema potpune analize ovog lijeka. Zato lijek treba zamijeniti liječnik u skladu s simptomima bolesti. Bit će teško samostalno odabrati analog. Kapi za uho koji mogu zamijeniti lijek:

    1. Dexona (Cadil Haltkar, Indija) - kombinirani lijek u svom sastavu je blizu Polidex-a (neomicin + dexametazon). Njena učinkovitost i sigurnost u djece, trudnica i majki koje se bave djetetom nije dokazana. Trošak je oko 120 - 150 rubalja.
    2. Otofa (Bouchard Laboratory, Francuska) je antibakterijsko sredstvo čiji je aktivni sastojak antibiotik za lokalnu primjenu rifamicina. Prednost kapljica je mogućnost njihova korištenja koja krši integritet timpanske membrane.

    Otofa je prikladan za liječenje bilo kojeg otitis, uključujući gnojno s perforacijom tamponne membrane. Lijek je odobren od djece. Trošak od 170 do 180 rubalja.

  • Kandibiotik (Glenmark Pharmaceuticals, India) - kombinirani lijek s antibakterijskim, antifungalnim, protuupalnim i analgetičkim svojstvima. Sastojci: kloramfenikol antibiotik, antifungalni agens klotrimazol, GCS beklometazon, lidokain anestetici. Može se koristiti za djecu od 6 godina. Cijena je 135 - 200 rubalja.
  • Garazon - kombinirani lijek, koji uključuje antibiotik gentamicin i GCS betametazon. Kontraindicirano kod djece mlađe od 8 godina, trudnica i majki koje dojiljuju. Cijena je oko 250 rubalja.
  • Analogni Polidex nazalni sprej s fenilefrinom

    Polidex s fenilefrinom je jedini lokalni lijek s antibakterijskim i vazokonstriktivnim svojstvima. Ipak, liječnik, na temelju simptoma bolesti i podataka o ispitivanju, može naći zamjenu za ovaj lijek:

    1. Isofra (Laboratorij Bouchard, Francuska) je antibakterijska medicina lokalne akcije. Ima u antibiotskom framicetinu osjetljivost na koju se očituje gotovo sve bakterijske patogene koje uzrokuju infekcije gornjeg dišnog trakta. Pogodno za liječenje bakterijskog akutnog i kroničnog rinitisa i sinusitisa. Ima lagani efekt sušenja. Djeci svih dobi mogu se dopustiti. Cijena 200 - 320 rubalja.
    2. Rinofluimutsil (Zambon, Italija) - kombinacija znači sa sluzi (atsetiltsestein) i vazokonstriktor (tuaminoheptane) učinkom. Pogodno za liječenje akutnog i kroničnog rinitisa i sinusitisa s viskoznim mukoznim pražnjenjem i kršenje nazalnog disanja.

    Cijena od 260 do 320 rubalja.

  • Vibrocil (Novartis, Švicarska) je kombinirano sredstvo s vazokonstriktivnim (fenilefrinima) i antihistaminskim (dimethindenom) djelovanjem. Prikladno za liječenje prehlade s alergijskom komponentom. Cijena vibracije 230 - 270 rub.
  • Rhinostop, Rhinorus 0,05% - vazokonstriktivni lijekovi s ksilometazolina. Djelotvorno uklanja oticanje nazofarinksa, potiče oporavak nazalnog disanja i uklanjanje boli u uhu. Kontraindicirana za djecu mlađu od dvije godine. Cijena je oko 80 rubalja.
  • Kapi u nosu Vibrocil - imaju isti sastav kao i sprej, koji se koristi za liječenje djece. Cijena je oko 260 rubalja.
  • Polidexa je lijek s jedinstvenim svojstvima. Istodobno ima antibakterijsko, protuupalno i vazokonstrikcijsko djelovanje (u spreju). Potpuno zamijeniti je nemoguće. Potrebno je odabrati lijek prikladan za liječenje određenog pacijenta.

    Pacijenti radije kupuju jeftinije lijekove:

    Analozi polidexa za nos

    Nasalna priprava Polideksa je antibakterijsko sredstvo s izraženim antiinflamatornim, vazokonstrikcijskim i antiedematoškim učinkom. Ovaj terapeutski učinak lijeka je slijedeći:

    • Antibiotici potiskuju patogene mikroflore u obliku neomicina i polimixina B;
    • Glukokortikosteroidni hormon - dexametazon, koji zaustavlja upalu u ljudskom tijelu.

    Ipak ovaj lijek uključuje fenilefrin, komponentu koja djeluje na smanjenje otekline nosne sluznice i ublažavanje nazalnog disanja u pacijenta.

    Lijek u obliku Polidex pripravka predstavljen je sljedećim oblicima oslobađanja - spreja (ne aerosola) za kapi za nos i uši.

    Ušne kape Polideksa zapakirane u bočicama tamnog stakla od 10,5 mililitara. Nosni sprej se također raspršuje u boce s posebnim prskalicom od 15 mililitara.

    Cijena opisanog lijeka, proizvedena u Francuskoj, za kapacitet od 15 mililitara varira između 300-320 rubalja. Neki pacijenti ne vole takvu cijenu za ovaj lijek. Zatim za liječenje bolesti nosne šupljine postaviti jeftinije analoge Polidex. Također se događa da pacijent pati od alergijskih reakcija uzrokovanih nekom komponentom opisanog lijeka. U ovom slučaju, zamjena je odabrana za lijek Polidex - bilo koji od lijekova koji se predlaže u nastavku.

    maksitrol

    Analogni Polideks Maxitrol sličan je glavnom pripravku lijeka i principu njegovog djelovanja na ljudsko tijelo. Analogijom intermedijer nazalno Polydex sredstva i analoga jeftinije - maksitrol kapi, ispada da je zamjena jezgre i ponavlja djelovanje lijeka i koriste se za liječenje bolesti u nosnu šupljinu, na primjer, rinitis i sinusitis.

    Opisani analog je kombinirano sredstvo koje posjeduje antibakterijsko i protuupalno djelovanje.

    Maxitrol analog Polidex u obliku kapi za oči oslobađa se u bočici s dozatorom (5 ml). Pakiran u kartonsku kutiju.

    Glavne komponente Maxitrola, koje su dio lijeka:

    • Polimiksin B sulfat;
    • Neomicin sulfat;
    • Deksametazon.

    Lijek je indiciran za uporabu:

    • S konjunktivitisom;
    • S blefaritisom;
    • S keratitisom i keratokonjunktivitisom;
    • S iridociklitima.

    I također u postoperativnom razdoblju uz prisutnost upale prednjeg dijela očiju.

    Maxitrol, analogni Polydecks ne koriste:

    • S tuberkulozom očiju;
    • S mikrobakterijskom očnom infekcijom;
    • Sa gljivičnim bolestima očiju;
    • S okularnim bolestima virusne etiologije;
    • Sa šindrama;
    • S purulentnom infekcijom sluznice usne šupljine, ulcera rožnice;
    • U slučaju prekomjerne osjetljivosti na komponente opisane pripreme.

    Analog Maxitrol-a, čija se cijena kreće od 430 do 670 rubalja, isporučuje se u ljekarnama prema receptu kojeg propisuje liječnik.

    Sofradeks

    Sofraks je antibakterijski i protuupalni lijek lokalne uporabe koji se koristi u otorinolaringologiji i oftalmologiji.

    Osnova relativno jeftini za pripremu Sofradeks, Polydex analog je framicetin sulfat - antibiotik koji imaju različite članove neomicin i polimiksin Polydex raspon učinaka.

    Stoga su imenovani liječnici, s imunitetom na komponente Polidexa, analozi su jeftiniji i lakše podnositi pacijenti.

    Dostupan lijek Sofradeks analoga Polydex u obliku kapi za oči i uši u bočicama (5 ml). Tamne staklene kapaljke.

    Dolje je naveden popis bolesti u kojima se kapi mogu propisati:

    • keratitis;
    • konjunktivitis;
    • Skleriti i blefaritis;
    • Iridociklitis.

    Također, droga Sophradex, jeftin analog Polidexa je indiciran za uporabu:

    • Kada je otitis vanjsko uho;
    • S kožom očnih kapaka zaraženih ekcemom.

    Važno! Ako usporedite pad Polydex i Sofradeks, zadnji zastupnik ima manje kontraindikacije i nuspojave, u vezi s onim što je, a koristi se za djecu od 1 godine.

    • Sa stanjivanjem sclera;
    • S glaukomom;
    • S herpetskim keratitisom;
    • U virusnim i gljivičnim infekcijama;
    • S grubom upalom očiju i tuberkuloze;
    • U slučaju trudnoće i laktacije;
    • U slučaju prekomjerne osjetljivosti na komponente opisane tvari.

    Polidex kapi, na jeftine analoge čiji opisani lijek Sofraksek pripada, imaju niz kontraindikacija koje su odsutne od njegove zamjene. U svezi s onim što se i drugo i drugo preporučuje za upotrebu samo prema medicinskim preporukama.

    Izofra

    Analozi Polidexa za nos uključuju Isofra s nazalnim sprejem - lijek koji se često koristi u području otorinolaringologije.

    Isophra ima antibakterijski i antimikrobni učinak na nosnu sluznicu zbog antibiotskog framicetin koji se nalazi u njemu.

    Sprej nosna izofra dostupna je u bočicama od 15 ml i na recept prema medicinskim preporukama.

    Analogni Izofra nije samo sredstvo koje je jeftinije, ovaj sprej se koristi zajedno s drugim lijekovima za liječenje upalnih procesa gornjeg dišnog trakta:

    • S rinitisom;
    • S rinofaringitisom;
    • S sinusitisom;
    • S sinusitisom, frontalni i etmoiditis - komplikacije uzrokovane sinusitisom.

    Ovaj relativno jeftin analog sa antimikrobnim učinkom također je prikladan za liječenje djece iz prve godine. Sprej u nosu prikazan je djeci:

    • S faringitisom;
    • Ako postoji kronični bronhitis;
    • U upalnim procesima u nosnoj sluznici i njegovim sinusima;
    • Kao profilaksa u postoperativnom razdoblju.

    Ali u takvim slučajevima opisano sredstvo za djecu treba propisati samo pedijatar.

    • U slučaju prekomjerne osjetljivosti na komponente opisane tvari i aminoglikozidne serije antibiotika;
    • Tijekom trudnoće i dojenja;

    Važno! Česta uporaba Isofre i Polidex može dovesti do neosjetljivosti i otpornosti patogenih mikroflora na komponente ovih lijekova.

    Avamys

    Avamis je hormonski anti-edemski lijek s izraženim protuupalno djelovanjem. Kao i kod gore navedenih lijekova, za liječenje bolesti nosa, Avamisa, zamjenski Polydex se koristi za alergijski rinitis, sinusitis i sinusitis.

    Glavna aktivna komponenta lijeka Avamisa je glukokortikosteroid - flutikazon furoat.

    Opisan je analog u obliku nazalnog spreja, u obliku bjelkaste suspenzije upakirane u bočice od 30,60 i 120 doza.

    Agent je indiciran za uporabu u alergijskom rinitisu, i sezonski i uporni. Osim toga, sprej za nos se koristi u adenoidima kako bi se smanjila moguća oteklina sluznice.

    Kao i kapi Polideksy, njegov analogni Avamis ima kontraindikacije za aplikaciju:

    • Pojedinačna netolerancija na komponente opisanog agensa;
    • Obavite liječenje ovim lijekom nakon uporabe ritonavira;
    • Dječja dob je do dvije godine.

    Awamis je oslobođen, a ne osobito jeftin analog glavnog lijeka, od ljekarni prema receptu po cijeni od 600 rubalja i više.

    Sinupret

    Sinupret je protuupalno sredstvo biljnog podrijetla. Ova je jeftina prirodna priprema u obliku dražeja i kapi za unos, koji imaju izgled svijetlo smeđe tekućine s jasnim biljnim arome. Kao kapi u Polidexovom nosaču, Sinupret kao alkoholna tinktura pakiran je u boce tamnog stakla s posebnim raspršivačem.

    Opisani lijek se koristi oralno (oralno) kada se razrjeđuje s vodom ili drugim tekućinama za piće.

    Sinupret je lijek s kompleksnim postupkom koji je indiciran za uporabu:

    • Poticati izlučivanje žlijezda;
    • Za ukapljivanje sluznice lučenja;
    • Olakšati oticanje nosne sluznice;
    • Za poboljšanje sluzi iz nosnih prolaza;
    • Smanjiti nazalnu zagušenja;

    Sinupret također ima antioksidativna svojstva i smirujući učinak živčanog sustava.

    Opisani analog se preporučuje za uporabu:

    • S sinusitisom;
    • S adenoidima;
    • S otitisom;
    • S sinusitisom;
    • Za smanjenje upalnih procesa nosa i ušiju.

    Kao i lijek Polidex, njegov analog Sinupret nije indiciran za uporabu:

    • Pacijenti skloni alergijskim reakcijama;
    • Ljudi koji zlostavljaju alkoholna pića;
    • Pacijenti koji su primali terapiju protiv alkohola.

    Pripravka Polidex, poput njegovih jeftinih analoga, učinkovita je u liječenju mnogih bolesti, ali je i dalje liječnik koji mora odlučiti tko bi trebao odabrati lijek za liječenje određene bolesti na temelju prikupljene anamneze.

    Jeftini analozi polidexa

    Polidexa je učinkovit lijek za liječenje bolesti iz kategorije otorinolaringologije. Njegova učinkovitost je zbog prisutnosti neomicina i polimixina u aktivnim tvarima - antibioticima. Koristi se ne samo u uredu ENT, već i kod kuće. Mnogi pacijenti se pitaju što su polidex analozi i koliko su učinkoviti.

    Sastav i djelovanje

    Sprej za nos ima izražen učinak protiv štetnih mikroorganizama i bakterija. Takvi organizmi postaju glavni uzrok razvoja nepoželjnih procesa u respiratornom traktu i nazalnim sinusima. Medicinska medicina brzo uklanja akutne znakove bolesti, postavlja rad disanja nakon pet dana.

    1. Deksametazon. Karakterizira ga antiflogistički učinak.
    2. Neomicin. Antibiotik, koji je učinkovit protiv stafilokokusa, E. coli, hemofilne infekcije.
    3. Polimiksin. Karakterizira ga antibakterijsko djelovanje protiv Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, hemofilne infekcije.

    Glavne tvari nadopunjuju se i proširuju spektar učinaka na veliki broj gram-pozitivnih i gram-negativnih mikroflora. Takve flore postaju uzrok napredovanja upalnih procesa u nosnoj šupljini.
    Lijek ima destruktivan učinak na membransku membranu patogena. Otporni na lijek su streptokoki i anaerobna flora.
    Polydex i njegovi analozi propisuju se za:

    Proizveden u obliku kapi u nosu i ušima, i sprejem.
    Imenovanje pravnog lijeka trebalo bi rješavati samo liječnik.
    Bolesti koje služe kao pokazatelj korištenja sredstava su vrlo ozbiljne. Uz nepravilno liječenje moguće su egzacerbacije. Polidex kapi s fenilefrinom imaju kompleksan sastav, pa je važno promatrati naznačenu dozu i učestalost primanja.

    analoga

    Svaki lijek ima niz analoga. Zahvaljujući njima moguće je postići sličan rezultat. Ispod je popis polidex analoga u nosu.

    Polidex nosne zamjene

    Popis analoga je odličan. Analozi su jeftiniji od lijeka, ali imaju isti učinak. To su:

    1. Sofradeks. Kapljice u nosu djeluju kao antibakterijski lijekovi širokog raspona učinaka. Imaju antiflogistička, antialergijska i baktericidna svojstva. Uspješno se bori s infekcijama. Aktivna tvar uklanja upalu i sprečava širenje patogena. Nekoliko dana nakon primjene izgubljeno je svrbež i gori. Koristite s oprezom kod djece.
    2. Flikonaze. Ima anti-edematous učinak. Također ima antiflogistički i antialergijski učinak. Proizvodi se u obliku spreja i nazalnih kapi. Nakon primjene, učestalost kihanja se smanjuje, svrbež u nosu. Nasalna zagušenja se uklanja. Oftalmološki simptomi se ublažavaju. Tijek terapije propisuje samo liječnik.
    3. Tafen. To je nazalni aerosol koji ima antiflogističke i antialergijske učinke. To je indicirano u svim prehladama i s preventivnom svrhom. Cijeli učinak postiže se za 2 dana. Ozbiljnost simptoma se smanjuje. To je indicirano za alergijski i nealergijski rinitis, nosni polipi.
    4. Inflyurin. To je indicirano za rinitis, otitis, sinusitis. Suze plovila, tako da je pufnost eliminirana. Disanje je uvelike olakšano. Nemojte ga koristiti tijekom trudnoće i dojenja fetusa. Obično se 2-3 kapi dodaju u svakoj propusnici četiri puta dnevno.
    5. Rhinostop. Lijek se proizvodi u obliku kapljica ili spreja. To je indicirano za akutni otitis, sinusitis i rinitis. Karakterizira ga vazokonstriktivnim djelovanjem. Zbog toga se uklanja natečenost, olakšava se nazalno disanje. To je najjeftinija zamjena za rusku proizvodnju.
    6. Nasobek. Nasalni sprej koji pomaže kod kroničnog ili alergijskog rinitisa. Smanjuje oticanje sluznice mirisa. Može se koristiti za djecu od 6 godina. Dobro se tolerira s produljenom terapijom.
    7. Izofra. Kvalitetna zamjena i kupnja može biti jeftinija. Djeluje kao antibiotik koji pokriva širok spektar učinaka. Bori se s gram-pozitivnim i gram-negativnim florom. To je indicirano za rinitis, sinusitis, rinofaringitis.
    8. Avamys. Ovaj nazalni sprej, karakteriziran antiflognim učinkom. Aktivno se koristi u liječenju rinitisa, koji se pojavio na pozadini alergija. Uspješno ublažava simptome sinusitisa i sinusitisa. Eliminira ne samo njušku nosa, nego i poboljšava opće stanje pacijenta.
    9. Rinorus. To je jeftina zamjena za lijekove, koja je djelotvorna za rinitis, otitis i sinusitis. Ima vazokonstrikcijski učinak. Brzo uklanja oticanje i olakšava disanje. Vraća prohodnost nosnih prolaza.
    10. Nosol. Najbolja ukrajinska nadomjesna medicina, čija je akcija usmjerena na hidratiziranje nosne sluznice. Zahvaljujući tome, sputum i gnoj se rastopiti. Proces njihova odlaska je uvelike olakšan.
    11. Evkazolin. Aktivno sužava kapilare. Nakon uporabe olakšava se disanje. Zahvaljujući ulju eukaliptusa u sastavu, nosna sluznica se vlaži. Nasalna zagušenja se uklanja.

    Zabranjeno je samostalno uzimanje lijekova, tako da odabir lijeka ostaje kod liječnika nakon pregleda pacijenta.

    Zamjena za uši

    Prezentirani popis uključuje jeftine zamjene sredstava ukrajinske proizvodnje:

    1. Ciprofarm Dex. Antimikrobni lijek, koji se koristi za liječenje otitis medija. Izrađen je u obliku kapi i suspenzije. Koristi se za liječenje djece od šest mjeseci. S posebnom pažnjom koristite lijek tijekom trudnoće.
    2. Naso Spray Baby. To je dekongestantni lijek, koji je namijenjen za liječenje gubljenja nosa. To je indicirano ne samo kod otitisnih sredstava, već i kod prehlade.
    3. Anauran. Ovaj analogni Polidex ima antibakterijski i anestetički učinak. Lijek se bori s otitisom. Mnoštvo primjene i doziranja propisuje samo liječnik. Nije ih preporučljivo koristiti više od tjedan dana.
    4. Otofa. Jeftina zamjena, koju karakterizira antibakterijski učinak. Djeluje u odnosu na različite infekcije. Učinkovito s kroničnim i akutnim otitisom. Preporuča se koristiti najviše tjedan dana.

    Svi gore navedeni lijekovi trebali bi se uzimati kao dio sustavnog lijeka za bolest. Izbor izbora u zamjenu, potrebno je dobiti savjet od liječnika. Nepravilno i nepravilno uzimanje lijekova može pogoršati tijek bolesti. To dovodi do brojnih egzacerbacija:

    • raslojavanje gljivične infekcije;
    • mijenjanje flore probavnog trakta;
    • abnormalnosti fetusa tijekom trudnoće;
    • komplikacije koje utječu na kardiovaskularni sustav.

    Kada se liječi bolest, Polydex može uzrokovati nuspojave. One se očituju u slučaju kršenja doze i učestalosti primjene. U vrijeme terapije, važno je pratiti vaše zdravlje. Ako postoje negativne reakcije, prestanite uzimati lijek i posavjetujte se sa svojim liječnikom.

    Iz gore navedenog zaključak je da se zamjenski lijekovi uspješno nositi s bolestima paranazalnih sinusa, otitisa i rinitisa. Korištenje bilo kojeg lijeka trebalo bi biti pod kontrolom liječnika. Ako postoji glavna komponenta pripravka alergije, odabire se najčešće uobičajeni lijek.

    Najbolje za nos: Analogues Polidex Spray

    Lijek, koji će biti raspravljen u ovom članku, dokazao se u otolaringologiji, koristi se za liječenje upalnih bolesti u nosnoj šupljini i paranazalnim sinusima. Međutim, jednostavni pacijent će korisno znati da li se Polidex kapi mogu zamijeniti s drugima koji su jednako učinkoviti, bez ugrožavanja njihovog zdravlja, a štedi novac.

    Upute za uporabu

    Sastav - kombinacija glukokortikoida hormona (deksametazon), dva antibiotika (neomicin + polimiksina B), fenilefrin (vazokonstriktor komponenta). Proizvedeno u bočici od 15 ml, s vrhom raspršivanja

    Svojstva pripravka

    Zbog kombinacije snažnog protuupalnog sredstva (hormona) i dva antibiotika koji dobro kombiniraju, Korištenje Polydex-a omogućuje brzo zaustavljanje fokusa upale, smanjenje boli i liječenje samog uzroka bolesti (inhibicija rasta bakterija), fenilefrinska komponenta smanjuje edem nosne sluznice, olakšava disanje pacijenta.

    Koristi se za liječenje akutnog i kroničnog rinitisa, rhinopharyngitis. Također je učinkovit za sinusitis (upala paranazalnih sinusa).

    kontraindikacije

    • trudnoća i dojenje;
    • dobi do 2,5 godine;
    • smanjena funkcija bubrega;
    • kutno zatvaranje glaukoma;
    • prisutnost alergija na bilo koju od komponenti lijeka;
    • virusnih bolesti.

    Način primjene

    Jedna injekcija u svaku nosnicu 3-5 puta dnevno, kod djece do 2,5 godine - jednu injekciju do 3 puta dnevno. Trajanje primjene - ne više od 10 dana.

    Troškovi u ljekarnama

    Cijene značajno variraju diljem Rusije. Prosječni trošak jedne boca je oko 310 ruskih rubalja.

    Usporedba analoga Polidexa s fenilefrinom

    Nema 100% analoga lijeka. U mrežnoj ljekarnici s najbližim sastavom nalaze se kapi za uši Polidex, očni - Maxitrol. U svom sastavu nema vazokonstriktorske komponente - fenilefrina, a područje njihova korištenja je nešto drugačije (bolesti uha, oči).

    Međutim, postoje i drugi antibakterijski lijekovi za liječenje infekcija nosa, dobro uspostavljeni u liječnicima. Među analozima Polidexes za djecu često koriste Isofra, pripravke s protargolom i morskom vodom.

    Izofra

    Nasalni sprej, u sastavu - antibiotik framicetin. Proizvedena od istog postrojenja kao i Polidex.

    Područje primjene: infekcija nazalne šupljine, paranazalni sinusi.

    Mnogostrukost prijema: jednu injekciju 4-6 puta dnevno u svakoj nosnici. Lijek se može davati djeci do 2 godine starosti.

    • trudnoća, laktacija;
    • netolerancije na komponente sprejova.

    Trošak lijeka: od 250 rubalja po bocu.

    Ovaj nazalni sprej ima mnogo manji spektar djelovanja na cijelu raznolikost patogenih bakterija u oboljenjima nosne šupljine, često je potrebno zamijeniti drugima, jer "ne pogoduje meti" (u usporedbi s Polidexom). također u pripremi Isofra nema hormonske komponente (deksametazon) i vazokonstriktora (fenilefrina), stoga, ovaj sprej neće ukloniti oticanje sluznice tako brzo i dobro.

    Što postoje analogije za Isofra, vidi vezu.

    Sofradeks

    Kapi za oči / uši. U sastavu dva antibiotika (Framicetin, gramicidin C) i hormonska komponenta deksametazona.

    Koristi se za bakterijske infekcije očiju i vanjskog uha.

    Cijena je oko 320 rubalja.

    Međutim, ponekad možete naći upotrebu ovog lijeka kao kapi u nosu, što je neprimjereno. Bolje je koristiti gore navedene Polydex ili Isofra.

    Alternativna opcija za zamjenu Polidexa je uporaba tabletiranih antibakterijskih lijekova. Najčešće, otorinolozi upotrebljavaju u svom arsenalu amoksicilin s klavulanskom kiselinom (Augmentin, Amklav), azitromicin (Sumamed), midekamicin (Macropen). Posebno ih učinkovito kombiniraju s vazokonstriktivnim sprejevima, biljnim pripravcima.

    Ali uvijek zapamtite da je rizik od uzimanja sistemskih antibiotika također veći od lokalnog spreja. U slučaju uzimanja oralnih antibiotika postoji visoki rizik od slabljenja, pogoršanja gastritisa, privlačenja gljivične infekcije.

    Treba zapamtiti da sve vrste rinitisa ne zahtijevaju imenovanje lijekova s ​​antibioticima. Najčešće je dovoljno koristiti druge vrste lijekova, na primjer:

    Sinupret

    Biljni lijek u obliku kapi, kapi za oralnu primjenu. Koristi se za smanjenje upale u bolestima uha, nosa, sinusitisa.

    Vazokonstriktorski prskaji u nosu

    Na primjer, Sanorin ili Tizin. Smanjite pojavu izlučivanja sluznice, nazalne kongestije. Kontinuirana uporaba ne bi trebala trajati najviše tjedan dana. Ova skupina sprejeva klasificirana je kao simptomatska (ne liječi temeljni uzrok bolesti).

    Sinuforte

    Sprej koji se temelji na ekstraktu ciklamenskog postrojenja, razrjeđuje debeli sput, koji se nakuplja u sinusima nosnih šupljina u kroničnim i dugotrajnim upalama. Dobro ide s antibioticima.

    Sprej koji vlaži mukozne membrane

    To uključuje Morenazal i slične lijekove. Nježno sluz mucus u nosnoj šupljini, ima odličan učinak čišćenja. Dobro podnosite djeca najranije dobi, nema kontraindikacija.

    Pripreme temeljene na srebrnim koloidima

    U lancu ljekarne Rusije može se naći pod trgovačkim imenom Siallor.

    Aktivna tvar protargol - antiseptik, ima dobar adstrigentni učinak, smanjuje stvaranje sluzi. Pripreme za srebro koriste se već desetljećima u ENT trenucima, au operaciji.

    Da biste počeli koristiti sadržaj bočice, trebate pripremiti rješenje koje ima ograničen rok trajanja. Službena uputa savjetuje da provede alergijski test u području lakta prije nego što počnu uzimati protargol. Kapi i sprejevi na bazi srebra također su prikladni za djecu.

    Recenzije stručnjaka o Polidexu

    Većina pedijatara, otorinolaringologa i liječnika opće prakse potiče korištenje ovog kombiniranog spreja iz više razloga. Plusi su brojni, na primjer:

    • širok raspon djelovanja na patogene mikroorganizme;
    • zamjenjuje tri različite bočice lijekova, čime se pojednostavljuje režim liječenja, pacijenti imaju veću vjerojatnost za korištenje takvog lijeka;
    • dobro izračunate doze svih aktivnih tvari lijeka;
    • brz učinak od početka recepcije.

    Liječnik opće prakse privatne klinike u Smolensku

    U zaključku ovog članka, ne može se zapažati da samo-lijek ponekad vodi samo do žalosnih rezultata. A ako se i dalje usudite početi sami uzimati lijekove, ali učinak ne dolazi, preporučujemo da zaustavite samotamnjenje i obratite se liječniku.

    Nadležni stručnjak će odrediti nešto što odgovara vašem slučaju bolesti, štedi vrijeme i novac. Budite zdravi!

    Polidex analozi

    Polydex - tematska priprema koja se koristi u otorinolaringologiji. Učinkovitost kombiniranog lijeka je zbog sadržaja u svom sastavu aktivnih sastojaka - antibiotika neomecina i polimixina.

    Značajke Polidexa

    Zbog kombinacije dviju antibakterijskih komponenti, terapeutski spektar lijeka je značajan, dok prisutnost deksametazona u hormonskoj supstanci daje smanjenje oticanja i upale karakteristične za bolesti ENT.

    Priprema Polydexa dostupna je u obliku:

    Treba napomenuti da sprej za nos u svom sastavu također sadrži fenilefrin, koji doprinosi sužavanju plovila.

    Polidex sprej je dizajniran za liječenje:

    • sinusitis;
    • akutni i kronični rinitis;
    • rhinopharyngitis.

    Kapi za uši Polideksa se koristi u terapiji:

    Analogni polidiksni za nos

    Farmaceutika nudi analize sprej i kapi Polydex - lijekovi koji imaju sličan učinak na tijelo. Popularni analog Polidexa za nos je fino raspršena aerosol IRS 19. Lijek se koristi za liječenje i sprečavanje kroničnih bolesti gornjeg respiratornog trakta.

    Analozi Polidex sprej za nos su također aerosolni lijekovi koji se koriste internacionalno:

    • Fliksonaze ​​(Poljska);
    • Tafen Nazal (Švicarska);
    • Nasobek (Izrael);
    • Avamis (Rusija).

    Svi ti sprejevi imaju izražen protuupalni i antialergijski učinak. Ti lijekovi smanjuju simptome alergijskog rinitisa.

    Analogues Polideksa na djelovanje su kapi u nosu, namijenjeni terapijskim svrhama s rinitisom:

    1. galazolin, Preporučuje se za liječenje akutnog rinitisa različitih vrsta (bakterija, virusa, alergija). Kapi se također koriste u otitis terapiji.
    2. Ximelin Extra, Koristi se u liječenju bolesti dišnog sustava, uz hiperemija, edem, rinorreju. Po potrebi, kapi se mogu koristiti u složenoj terapiji srednjeg uha otitis medija.

    Analogije Polideksy za uši

    U farmaceutskim mrežama možete kupiti analoge Polidex kapi za uho:

    1. Ototon, Koristi se za simptomatsko liječenje bolesti srednjeg uha, akutni otitis i edematousni virusni otitis. Lijek smanjuje bol povezanu s upalnim procesom.
    2. Otizol - kombinirani otologicheskoe znači s izraženim analgetičkim učinkom.
    3. Otofa - kapljice preporučene za uporabu u akutnom, kroničnom vanjskom i prosječnom otitisu, rupturu tamponske membrane. Lijek se također može koristiti nakon operacije u području uha za antibakterijske svrhe.
    4. Lijek u obliku kapi otinum namijenjen je simptomatskom liječenju i anesteziji u sredini otitis. Otinum također učinkovito otapa sumporne čepove u ušnom kanalu.
    5. Otikain-zdravstvo - otetički kapi, propisani za liječenje otitisom u razdoblju pogoršanja i postgrippous otitis media.

    Od posebne su važnosti analogni polidexi maksitrol. Oftalmička priprava je slična medicinskim sredstvima Polidexa sa svojim sastavom (ona također sadrži neomicin, polimixin i deksametazon) i farmakološko djelovanje. Maxitrol je indiciran za zarazne i gljivične bolesti očiju, a koristi se za sprečavanje komplikacija nakon oftalmoloških operacija. Kao što je napomenuto od strane farmaceuta, do danas, nema kakvih sličnih analoga Polidexa u smislu kvalitete.

    Polydex - analozi jeftiniji, popis s cijenama, usporedba učinkovitosti

    Polidexa je moderni nosni antibakterijski lijek koji se relativno nedavno pojavio na domaćem tržištu, ali se već pokazao kao pouzdan lijek za bakterije.

    Prednost polidisa leži ne samo u borbi protiv patogenih bakterijskih mikroflora, već iu sposobnosti djelovanja vazokonstriktivnih, protuematičnih i protuupalnih učinaka.

    Ovaj terapeutski kompleks provodi se zbog složenog sastava lijeka. To uključuje dva antibiotika (neomicin sulfat i polimeksin B), i sredstva eliminirati edem i upala (fenilefrin hidroklorid i deksametazon).

    Lijek se koristi nakon 2,5 godine. To je naširoko koristi u infektivnim procesima nazofarinksa, posebno u slučajevima kada postoje znakovi ozbiljne upale: gnoj, „zeleni” bale, zadržavši se curenje iz nosa, bol u sinusima projekciju, itd

    Polidex se obično koristi do tri puta dnevno, a tijek liječenja u prosjeku traje 5-7 dana. Preciznija pravila za uporabu lijeka propisuju pedijatar, ENT ili terapeut. Za najmlađe bolesnike polideks je indiciran samo jednom dnevno.

    Cijena polydixes (boca od 15 ml proizvedena u Francuskoj) je oko 320 rubalja. Nisu svi pacijenti mogu organizirati takav trošak, iako se super skupo sredstvo ne može nazvati polydeksom. U takvim slučajevima, analozi su jeftiniji, a polydix je otkazan. Također, moguće je da pacijent ima alergiju na bilo koju komponentu kompozicije i moramo razmišljati o tome koja alternativa je bolje odabrati.

    Koliko često zamjenjuje polidex?

    Najčešće, s obzirom na analoge, liječnici sugeriraju zamjenu polidexa isofra sprejom. On ima drugačiji sastav (samo jednu tvar - Framicetin), ali cijena je praktički ista. Dakle, kao jeftin način isofra nije prikladan, ali ako je problem u nesnošljivosti polideksa, tada će isofra biti na mjestu.

    Nasofaringealne bolesti često prate simptom poput "pucanje uha". Čini se da još uvijek nema otitisa, ali postoje svi prethodnici mogućeg pojavljivanja. Polidexa u ovom slučaju pobjeđuje jer može se koristiti za ukopavanje ušiju.

    Isofra je namjenski antibakterijski nosni pripravak, čak se naziva i "analogni polideeks za nos". Isofra djeluje samo na bakterije, popratni simptomi ne eliminiraju.

    Kako odabrati pravi analog?

    Pretpostavimo da je pacijent stariji od 2,5 godine, a dodijeljen je polideks. Nakon nekoliko doza lijeka, pacijent se žalio na gori i oštru natečenost, koja nakon 2-3 minute nije prolazila. Naknadne injekcije također su donijele negativne simptome pacijentu.

    Ovdje liječnik mora poštivati ​​sljedeće taktike.

    1. Prvo, analozi bi trebali biti odabrani prema dobi pacijenta, a također da sastav lijeka uključuje nužno antibiotik, ili u ekstremnim slučajevima antiseptički.
    2. Sve ovisi o kliničkoj slici bolesti. Ako se bavimo visokom tjelesnom temperaturom, otežanim simptomima, purulentnim iscjetkom, tada je u ovom slučaju potrebno samo antibiotik, kako lokalno tako i sustavno.
    3. Kada ste tek počinje bakterijske rinitis, kada je žute ili zelene bale, a time i temperatura tijela pacijenta je normalno, ili ne više od 37,2 stupnjeva (djeca do tri godine), možete pokušati liječiti curenje iz nosa pomoću antiseptička rješenja, odnosno, prikladne kapi u nosu (analogije poldeksy).
    4. U svakom slučaju, prije započinjanja liječenja, pacijent treba pregledati otorinolaringolog da isključi razvoj sinusitisa, drugih sinusitisa i otitis. Samo-lijek s antibakterijskim sredstvima nije ni pitanje.

    Preporučljivo je da prije početka liječenja bakterijski pregled mikroflorike od nazofarinksa, a onda ne ulazeći u "deset najboljih" neće biti problem, a pravedan lijek protiv određene bakterije bit će sigurno.

    Nedostatak ove dijagnoze je trajanje bapsoseva, obično najmanje 5 dana, a ne možete odgoditi liječenje. Zatim lijekovi iz bakterijske hladnoće su imenovani slučajnim. U većini slučajeva takva terapija daje rezultate.

    Jeftini analogni Polydex - popis s cijenama

    Do danas, sljedeći lijekovi mogu se ponuditi kao jeftini analozi:

    • isofra (spreja, 15 ml) - 300 rubalja (jeftinije malo);
    • ocomistin (kapi za oči, 10 ml) - 150 rubalja;
    • sialor (kapi, 10 ml) - 260-290 rubalja;
    • miramistin (otopina, 50 ml) - 240-260 rubalja;
    • kolargol (kapi) - 150 rubalja;
    • klorofil (otopina ulja, 20 ml) - 150 rubalja.

    Usporedne značajke polidisa s drugim nosnim sredstvima

    Pri odabiru jednog od lijekova, potrebno je usporediti lijekove prema službenim uputama. Glavna stvar je sastav i farmakološko djelovanje, tj. moramo pronaći strukturni analog ili zamjenski lijek sa sličnim terapeutskim učinkom.

    Osim toga, uzimajući u obzir želje radnika, bit će potrebno pronaći analogni po razumnoj cijeni, jer Nisu svi naši građani mogu kupiti lijekove po srednjim i visokim cijenama. Usporedimo nekoliko lijekova s ​​poldeksoy i odredimo može li to djelovati kao njegov kolegij.

    Rinoflumucil ili polidexa?

    Pripreme se izdaju u različitim zemljama. Polidex se proizvodi u Francuskoj, a rinoflumucil u Italiji. U svom sastavu oni su potpuno različiti, stoga imaju različite farmakološke učinke. Aktivne komponente rhinofluucima - tuamin heptan sulfata i acetilcisteina.

    Glavni zadatak polydeckova je uništavanje bakterija (antibakterijski učinak) i rhinofluicita - kako bi se uklonili natečenost i razrijeđena zadebljana sluz.

    • Stoga se analogija rinofluormila ne može nazvati. Unatoč tome, oba lijeka imaju slične indikacije za upotrebu. Uglavnom, to su različiti sinusitis i rinitis. Kontraindikacije također u velikoj mjeri podudaraju. Rinoflumacil se ne preporučuje za tireotoksiku (endokrin patologija).
    • Za razliku od polidisa, dopušteno je da se rhinofluucimil koristi u pedijatriji s dobi od jedne godine. To omogućuje ublažavanje simptoma rinitisa od ranog djetinjstva, kada su mnogi lijekovi i dalje kontraindicirani.

    S obzirom na činjenicu da Rhinoflumcil ne sadrži antibakterijske sastojke, to je manje toksično. Polideks imaju dvije antibakterijske tvari u svom sastavu. Mnogi pacijenti zbog toga ne žele koristiti ovaj lijek, unatoč činjenici da se ona koristi na lokalnoj razini i ne nosi velike otrovne opterećenje.

    Za cijenu lijekova nema posebnih razlika. Rinofluimucil 10 ml (nazalni sprej) košta prosječno 280 rubalja, što je 40 rubalja jeftinije polidex.

    Nazonex ili polidex?

    Prije svega, počnimo sa sastavom tih lijekova. Oni su posve drugačiji, pa više nije stvar strukturnog identiteta. Polydex je složeni lijek koji uništava bakterije u nazofarinku ili srednjem uhu. tj njegov glavni zadatak je neutralizirati bakterije. Formulacija sadrži četiri aktivne tvari od kojih su dva antibiotika.

    NAZONEX je mono lijek, aktivna tvar je mometazon. Ova tvar je glukokortikosteroid. U polidexu postoji i supstancija ove skupine - deksametazon. Ovo je jedina sličnost između ovih preparata u sastavu.

    • NAZONEX pokazuje protuupalno i antihistaminski učinak, ali ne može uništiti bakterijsku floru, antibakterijske komponente u pripravku su odsutne. Nasonex se preporučuje za upotrebu tek od dobi od dvije godine.
    • Još jedna prednost nazonex može se nazvati njegovom sposobnošću aktivacije neutrofila, koji u zoni fokusa počinju blokirati bakterije. Zahvaljujući tome, patogenim titrom flore ne raste, ali ni oni nisu uništeni.

    Stoga odabir jednog od sredstava donosi samo liječnik, a odlučuje što će biti bolje za određenog pacijenta.

    Nazonex (50 mcg / doza, 1 kom) skuplji je od polidiska, cijena je oko 440 rubalja.

    Važno! Nazonski i polidex se koriste u kratkim tečajevima, ponekad ih se čak i kombiniraju. Pacijenti trebaju biti svjesni da se lijekovi ne koriste u normalnom i nekompliciranom rinitisu.

    Protargol ili polidexa - što je bolje?

    Pripreme nisu strukturni analozi. Aktivna tvar protargola - srebrni proteinat (zapravo protein kompleks). Ova tvar ima kratki rok trajanja. U post-sovjetskom prostoru uvijek je bio pripremljen u posebnim receptnim odjelima na recept liječnika. Do danas protargol ima analogni sialor, kojeg proizvodi ruska farmaceutska tvrtka "Renewal".

    Treba napomenuti da srebro proteinat pokazuje antiseptička i antibakterijska svojstva, iako se ovaj lijek ne smatra antibiotikom. Lijek također ima učinak protuupalnog i sušenja, sužava pluća i uklanja oticanje nazofarinksa.

    Iz toga slijedi da, u teoriji, a kako praksa pokazuje, koristite protargola mogu nositi s bakterijama i eliminirati druge simptome rinitisa. Obično, s nekompliciranom bakterijskom hladnoćom, čak i kada se u zdjelu pojavi "zeleno", liječnicima se preporučuje liječenje bez antibakterijskih sredstava. Ako se nakon nekoliko dana ne pojavi učinak, propisan je lokalni antibiotik.

    Prema tome, prema terapeutskom učinku, protargol i polidex koincidiraju, dakle, uvjetni analozi.

    Sialor (Protargol) komplet obnove za pripremu otopine od 2% 10 ml s raspršivačem košta oko 290 rubalja. Ako naručite protargol u apoteku, bit će jeftiniji, oko 100-150 rubalja. Slijedi da je protargol u bilo kojem od njegovih prikaza jeftiniji od polydecks.

    Polydex ili vibrocil?

    Lijekovi imaju različite farmakološke učinke. Vibrocil u svom sastavu sadrži slijedeće tvari: dimetininden maleat i fenilefrin. Prva supstanca uklanja lanac alergijskih reakcija, drugu borbu s oteklima i upalom, tj. ukupno dobivamo antialergijski, anti-edematički i protuupalni učinak.

    Vibrocil se može kupiti u obliku spreja, kapi i gela. Lijek se koristi za različite vrste rinitisa koji nemaju bakterijske mikroflore. Može biti alergijski i virusni rinitis, kronični sinusitis, otitis (u ovom slučaju, vibracije eliminiraju simptome).

    • Vibrocil se smije koristiti u djece do godinu dana. Klinička ispitivanja pokazala su sigurnost primjene ovog lijeka u ovoj dobnoj skupini.
    • Za razliku od poldeksy vibrotsil ne može liječiti bakterijski rinitis, stoga se ne može nazvati analogom. Za zamjenu polidexa, idealno se odabiru samo lijekovi koji imaju antibakterijske komponente.

    Vibrocil je jeftiniji od polidika. Cijena kapi u nosu (15 ml) je oko 290 rubalja. Unatoč činjenici da je lijek jeftiniji, ne može se koristiti kao analog, stoga nije potrebno usporediti ove lijekove u načelu, oni su različiti.

    Polidex ili sofredex?

    Sofradex se odnosi na analoge poldeksy, iako je njihov sastav različit, ali princip djelovanja je uvelike sličan. Oba lijeka imaju antibakterijske tvari i glukokortikosteroide.

    U stanicama kao antibakterijski agens djeluje gramicidin i Framicetinum sulfate, glukokortikosteroid - deksametazon. Kao što možete vidjeti, polidexa i sfradex su dovoljno snažni za pripravke koji u svom sastavu imaju dva antibakterijska sredstva.

    Nasuprot tome, poldeksy se koristi u oftalmološkoj praksi. Glavna svrha sofradexa je liječenje bakterijskih i upalnih bolesti očiju i ušiju.

    U uputama lijeku nema naznaka za uporabu subfedesa u rinitisu. Unatoč tome, ovaj lijek se široko koristi za liječenje bakterijske hladnoće kod odraslih i djece.

    Izrada izbor u smjeru jednog od fondova - Polydex Sofradeks ili, prije svega, moramo krenuti od osjetljivosti bakterija na antibiotike, koji su sastavni dio ovih preparata. Izbor lijeka donosi liječnik, a liječnikovo iskustvo uvijek će vam reći koji će lijek za ovu kliničku sliku biti učinkovitiji.

    Cijena za Sofradex (kapi za oči i uši, 5 ml) iznosi 330 rubalja. Zaključak: cijena polidexa i sofradexa je na istoj razini.

    Dioksidin ili polidexa - što odabrati?

    U 1 ml dioksida je hidroksimetil-kinoksilindiooksid 5 ili 10 mg. Lijek ne pripada strukturnim analogima polideksa, već je snažan antibakterijski agens. Stoga se može smatrati analogom terapeutskog učinka. Polidexa je kompleksan lijek, dioksidin je mono lijek.

    Antibakterijskim djelovanjem, otopina dioksigena je jača, stoga se upotrebljava ne samo u otorinolaringologiji već iu drugim medicinskim poljima. Djelotvorno je za liječenje septičkih rana kada drugi antibiotici ne mogu pomoći. Zaključak je ovo: ovaj lijek se koristi samo za komplicirane oblike bolesti.

    U ENT praksi preporučuje se dioksin za tonzilitis, otitis, sve vrste zaraznih sinusitisa.

    Dioksidin je vrlo agresivan, pa ako ga je liječnik odredio za liječenje, pokušajte razjasniti koliko je daleki proces upao. Na žalost, kako bi pokazali brz učinak, neki liječnici s sumnjom profesionalnošću dopuštaju dioksigen u "borbu" gdje nije nužno. Pacijenti bi trebali razumjeti da su moćni lijekovi pričuvni za najozbiljnije infekcije.

    Dioksidin (otopina od 5 mg / ml 5 ml ampule br. 10) košta oko 390 rubalja.

    Zaključak: ako nema polidisa i drugih antibiotika, prikazan je dioksigen.

    zaključak

    Čitajući članak nije teško zaključiti da su svi antibakterijski lijekovi ozbiljni lijekovi. Samo liječnik može usmjeriti na točnost imenovanja određenog lijeka. Na primjer, lokalni antibiotik propisan je u nosu, ali nije se uklopio, morate ga promijeniti. Kako odrediti analogni? Neovisno, bez medicinskog znanja, ovo je teško učiniti.

    Nemojte zaboraviti da antibiotici eliminiraju ne samo bakterijsku floru, nego također djeluju otrovni za korisne bakterije. Zbog toga bi terapija polydikom i njegovim analogom trebala biti pod strogim medicinskim nadzorom, osobito ako se liječenje odnosi na djecu. Budite zdravi!